Choroby dýchacího ústrojí

Onemocnění nosní dutiny, vedlejších nosních dutin, nosohltanu, hrtanu, průdušnice, průdušek a plic

Chronická rýma
Rýma je pro mnoho z nás jen pouhá nepříjemnost a většina populace ji nepovažuje za vážné onemocnění. Při chronických a opakovaných potížích tedy většina pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta č ..
Chrápání a poruchy dechu
Nízká saturace krve kyslíkem je spojena s dušností a problémy s dechem, které jsou často v noci indikovány chrápáním. Apnoe, neboli vynechání dechu trvající déle než 20 sekund, může zapříčinit až život ohrožující stav. Tímto problémem trpí nejčastěji lidé, u kterých se projevují arytmie či pacienti ..
Horké léto je pro vznik onemocnění dýchacích cest paradoxně rizikovější, než třeskutá zima. Letní chřipky, jak se letnímu nachlazení laicky říká, ve skutečnosti ale nejsou způsobeny chřipkovými viry, protože ty přicházejí až v zimě a způsobují obávané epidemie. Přesto tyto letní nemoci z nachlazení ..
  Je mi 69 let, prodělal jsem oboustranný zápal plic nyní má potíže při dýchání, každý nádech mě zabolí, jako když mám naražená žebra. Může se jednat o srůsty a pokud ano, jak postupovat dál s léčbou, když mám bolesti na hrudi.