Choroby dýchacího ústrojí

Onemocnění nosní dutiny, vedlejších nosních dutin, nosohltanu, hrtanu, průdušnice, průdušek a plic

Případů nákazy bakterií Legionellou v Česku dlouhodobě přibývá. Ukazují to souhrnné statistiky Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Zatímco v roce 2008 byla evidována pouhá desítka případů, před čtyřmi lety už jich bylo téměř 50. V loňském roce pak počet případů onemocnění takzvanou legionářskou nemoc ..
Jak staré mám plíce? Fungují mi dobře? Na tyto otázky odpoví lidem od dnešního dne farmaceuti ve vybraných lékárnách. Onemocnění plic jsou na celém světě druhou nejčastější příčinou úmrtí, v České republice mají ročně na svědomí přibližně desetinu všech úmrtí. Včasný záchyt a léčba by mohly tato hro ..
Na chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN) zemře v ČR ročně 3 500 lidí, tedy o 70 % více než v posledních 10 letech. Ve světě se roční úmrtnost šplhá k 3 milionům. CHOPN se tak stává čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí doma i ve světě. Podle plicních lékařů se v nejbližších letech dostane až na tř ..
Bolest v krku
Bolest v krku není pouze nepříjemná, mnohdy nás také zcela vyřadí z běžného provozu. Pokud je pro nás obtížné vůbec promluvit a každé polknutí bolí, máme nejvyšší čas k zahájení účinné léčby. Spoléhat se však pouze na čaj se zázvorem a polykat med po lžičkách mnohdy nemusí stačit.
Je vám nad 45 let a i při menší námaze se snadněji zadýcháváte? Pak můžete patřit do rizikové skupiny lidí s možným výskytem Idiopatické plicní fibrózy (IPF). Lidé z Jihomoravského kraje, kteří splňují tato napovídající kritéria, si mohou zdraví svých plic přijít překontrolovat ve středu 20. září, k ..