Choroby dýchacího ústrojí

Onemocnění nosní dutiny, vedlejších nosních dutin, nosohltanu, hrtanu, průdušnice, průdušek a plic

Je vám nad 45 let a i při menší námaze se snadněji zadýcháváte? Pak můžete patřit do rizikové skupiny lidí s možným výskytem Idiopatické plicní fibrózy (IPF). Lidé z Jihomoravského kraje, kteří splňují tato napovídající kritéria, si mohou zdraví svých plic přijít překontrolovat ve středu 20. září, k ..
Chronická rýma
Rýma je pro mnoho z nás jen pouhá nepříjemnost a většina populace ji nepovažuje za vážné onemocnění. Při chronických a opakovaných potížích tedy většina pacientů nevyhledá odborníka. Výsledkem dlouhodobě přehlížené rýmy přitom může být nejen ztráta kondice či narušení imunity, ale dokonce i ztráta č ..
Chrápání a poruchy dechu
Nízká saturace krve kyslíkem je spojena s dušností a problémy s dechem, které jsou často v noci indikovány chrápáním. Apnoe, neboli vynechání dechu trvající déle než 20 sekund, může zapříčinit až život ohrožující stav. Tímto problémem trpí nejčastěji lidé, u kterých se projevují arytmie či pacienti ..
Horké léto je pro vznik onemocnění dýchacích cest paradoxně rizikovější, než třeskutá zima. Letní chřipky, jak se letnímu nachlazení laicky říká, ve skutečnosti ale nejsou způsobeny chřipkovými viry, protože ty přicházejí až v zimě a způsobují obávané epidemie. Přesto tyto letní nemoci z nachlazení ..