Choroby kožní

Mohou postihnout malý okrsek kůže, nebo celý povrch těla, může jít o malý kosmetický problém, nebo o život ohrožující chorobu. Historicky se ke kožním chorobám řadí i nemoci přenášené pohlavním stykem (venerologické).

Z celosvětového průzkumu, který uskutečnila společnost Novartis spolu s výzkumnou společností GFK vyplývá, že na 84 % s lidí psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 %. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných z 31 ..
Opalování
Většina Čechů podceňuje negativní následky nadměrného slunění jak u sebe, tak u svých dětí. Zarudnutí, svědění, puchýře na kůži. Předčasné stárnutí, nadměrná tvorba vrásek a pigmentových skvrn. Zničení kožních vláken a následná rakovina kůže. Tomu všemu však lze předcházet dostatečnou ochranou pokož ..
krásné vlasy
Krásné vlasy, víte jak na ně?  Vždy je to o zdraví vlasové pokožky.  Je i vaším snem bohatá hříva nadýchaných vlasů? Někdy je cesta náročnější, jindy stačí velmi málo. Pojďme krok po kroku a řekněme si, jak na to. Nejde přitom jen o mytí, péče o vlasy by měla být komplexní. Důležité je, nepečovat po ..
Můj tchán (68 let) je po mozkové mrtvici částečně ochrnutý (cca před 15cti lety) a diabetik, užívá spoustu léků a dlouhodobě (více než rok) trpí silnou svědivou vyrážkou a to po celém těle (svědění rozškrabuje si to až do krve!), doktor situaci nijak neřeší (následuje výčet léků).