Choroby krve a lymfy

I krev může být „nemocná“, třeba v ní koluje málo červených krvinek nebo se rychle či pomalu sráží. Mnoho jiných chorob se projeví změnami v krvi nebo lymfě.

Leukémie, onemocnění imunitního systému i poruchy metabolismu – to jsou jen některé život ohrožující onemocnění, se kterými se bojuje transplantací buněk z kostní dřeně, krvetvorných buněk z periferních žil nebo z pupečníkové krve. Tyto zákeřné nemoci se nevyhýbají ani dětským pacientům. A hledání v ..
Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) spustil od ledna 2018 kampaň s cílem omladit věkový průměr lidí zapsaných v registru a celkově databázi rozšířit. V současnosti je průměrný věk dárce 27 let a ČNRDD se v kampani Dobro od kosti zaměřuje na věkovou skupinu 18 až 25 let. Zacílení na mladé dospě ..
Hemofilici mají obavy ze zranění
Velkým problémem hemofiliků jsou obavy z nehod, při kterých mohou vykrvácet. I když je dnes léčba hemofilie na dobré úrovni, záchranáři ani urgentní příjmy při poskytování pomoci nezkoumají, jestli je člověk hemofilik. Delší čekání na ošetření tedy může skončit tragicky. Záchranáři navíc ani nesmí h ..
hemofilie na Národní
Na podestě Národního divadla v Praze se v pondělí 25. dubna uskutečnilo setkání zástupců pacientských organizací Českého svazu hemofiliků a Hemojunioru s lékaři a veřejností, aby si připomněli Světový den hemofilie, jenž připadal na 17. dubna.
důležité upozornění
Upozornění pro pacienty užívající  Zydelit. S odvolání na oddělení  farmakovigilance Státního ústavu pro kontrolu léčiv ze dne 22.3.2016 upozorňujeme na onkologický lék Zydelig, u kterého byly hlášeny závažné nežádoucí účinky.  Léčba přípravkem Zydelig může pokračovat jen při současném užívání antib ..
Autor: redakce