Choroby krve a lymfy

I krev může být „nemocná“, třeba v ní koluje málo červených krvinek nebo se rychle či pomalu sráží. Mnoho jiných chorob se projeví změnami v krvi nebo lymfě.

hemofilie na Národní
Na podestě Národního divadla v Praze se v pondělí 25. dubna uskutečnilo setkání zástupců pacientských organizací Českého svazu hemofiliků a Hemojunioru s lékaři a veřejností, aby si připomněli Světový den hemofilie, jenž připadal na 17. dubna.
důležité upozornění
Upozornění pro pacienty užívající  Zydelit. S odvolání na oddělení  farmakovigilance Státního ústavu pro kontrolu léčiv ze dne 22.3.2016 upozorňujeme na onkologický lék Zydelig, u kterého byly hlášeny závažné nežádoucí účinky.  Léčba přípravkem Zydelig může pokračovat jen při současném užívání antib ..
krevní vzorky ve zkumavkách, zkoumání krevní sraženiny
Znovu se vracíme k nedávno vydanému výsledku průzkumu o nízkém povědomí existence krevní sraženiny. Článek, kterým jsme publikovali 25. 1. 2016 Krevní sraženiny se nevyplácí podceňovat  mimo jiné informoval, že krevní sraženiny zabíjí jednoho ze čtyř lidí na světě.
krevní vzorky ve zkumavkách, zkoumání krevní sraženiny
Zabíjí jednoho ze čtyř lidí. Krevní sraženiny! Je to opravdu tak, příčinou jednoho ze čtyř úmrtí na naší planetě jsou krevní sraženiny, pro které lékaři používají termín trombóza. Skutečnost, že povědomí veřejnosti o trombóze je nízké (68 %) a žilní krevní sraženiny zná ještě méně dotázaných (okolo ..
zásoba krve
Když má matka a dítě nesouhlasný Rh faktor, znamená to komplikace, stejně jako když člověku dáte transfuzi s jiným typem krve. Objevení krevních skupin a Rh faktoru je v podstatě mladá záležitost. Rh faktoru dokonce není ani sto let. A při tom jsou krevní skupiny pro nás tolik důležité. Vlastně si a ..
Autor: redakce