Choroby močopohlavního ústrojí

Onemocnění ledvin, močových cest, močového měchýře, vaječníků, vejcovodů, dělohy, pochvy, zevního genitálu, varlat, chámovodů, prostaty, penisu

Stresová inkontinence
Stresová inkontinence je dána oslabením mechanismu močového svěrače nebo svalstva pánevního dna a je nejčastějším typem inkontinence, kterou trpí asi 20 % populace. Charakteristikou je nechtěný únik moči při zvýšení tlaku v dutině břišní. Moč uniká bez pocitu nucení na močení při zvedání těžkých bře ..
infekce močových cest
Pálení močových cest? Přichází plíživě a nenápadně – v několika hodinách se ale mění v bolestivou a nebezpečnou hrozbu. Infekci močových cest minimálně jednou v životě dostane přes 2,5 miliónu současně žijících českých žen, 15% z nich dokonce opakovaně. V extrémních případech končí se záněty l ..
intersticiální cystitida, žena míří na toaletu
Německá společnost bene-Arzneimittel získala pro svůj lék pentosan polysulfát na intersticiální cystitidu status sirotčího léčiva pro celou Evropskou unii.
opilá žena
V návaznosti na prázdninový příspěvěk o alkoholu nám firma SANEP jako na zavolanou dodala  výsledky průzkumu závislosti českých lidí na alkoholu. Téměř desetina Čechů přiznává závislost na alkoholu, patrný je i nárůst alkoholismu u dětí.  Alkohol pak pravidelně konzumuje a připouští  závislost v sou ..