Choroby nervové soustavy

Onemocnění mozku, míchy a nervů

hledání v knize
Roztroušenou sklerózou, trpí v České republice zhruba 20 tisíc lidí na celém světě jich je 2,5 milionů. Přesto stále existují mýty a zbytečné obavy před touto nemocí., které nové pacienty zbytečně mystifikují a trápí. Ano RS, je nevyléčitelná, ale také se s ní dá dobře žít.  Pojďme se podívat na nej ..
Otravné klíště, které se dosud nezasálo ke kůži.
Vzhledem k současným teplotám kolem 20°C mají klíšťata velice příznivé podmínky. Výhled výskytu klíšťat je velice nepříznivý i z hlediska celkové proočkovanosti Českého národa (pouze kolem 23 % populace). V loňském roce onemocnělo nebezpečnou klíšťovou encefalitidou 410 osob.
Amyotrofická laterární skleróza – bezmoc pro nemocné i jejich blízké. Začněme o ní mluvit! Kdy a jak zemřeme? Otázka, na kterou většina z nás netouží předem znát odpověď. Lidé postižení amyotrofickou laterární sklerózou (ALS) ji víceméně znají.
vozík pro pacienta Guillain Barré syndrom
Guillain Barré syndrom je vzácné, ale závažné autoimunitní onemocnění, které má vliv na periferní nervový systém (to jsou jakékoliv části nervového systému mimo mozku a míchy). Autoimunitní onemocnění napadá pacientův imunitní systém a ničí zdravé neurobuňky.  Tedy přesněji, při Guillain Barré syndr ..
Otravné klíště, které se dosud nezasálo ke kůži.
Klíšťová encefalitida je nemoc, kterou nelze podceňovat. Existuje na ní sice očkování, ale kdo jej v tuto zimu nestihl, by měl být přípraven , že s jarem a zvlášť s letošním, se zvyšuje výskyt klíšťat a možná nákaza klíšťovou encefalitidou.Víte, jaký průběh má onemocnění klíšťovou encefalitidou? Pro ..