Choroby oběhové soustavy

Onemocnění srdce a cév

Nemocnice Na Homolce je světovou jedničkou v počtu vykonaných robotických operací v oboru cévní chirurgie. Primář Štádler se svým týmem provedl už 400. robotickou operaci. Devětapadesátileté pacientce Mostu, která trpí bolestmi nohou v důsledku zúžení aorty a pánevních tepen, vytvořil miniinvazivně, ..
Bez překvapení skončil projekt laboratoří synlab czech, který se opět zaměřil na testování hladiny tuků v krvi. Od 29. května do 9. června 2017 mohli zájemci díky preventivnímu programu Zdraví národa absolvovat další bezplatné vyšetření, o které byl zájem už v minulých letech. Výsledky bohužel potvr ..
Extrémní teploty obecně představují pro lidi s nemocným srdcem zvýšené riziko vzniku srdečních příhod nejrůznějších typů. „Chlad a mráz ohrožují tyto pacienty ještě více než extrémní teplo. I lidé, kteří mají skryté srdeční vady, mohou zaznamenat obtíže právě v těchto mrazivých dnech,“ upozorňuje ve ..
Fibrilace síní je jednou z nejčastějších arytmií (tedy poruch srdečního rytmu) v dospělém věku. Srdeční síně zajišťují správné plnění obou srdečních komor, které jsou hlavními čerpadly krve do tělního oběhu. Při fibrilaci síní se srdeční síně stahují velmi rychle a chaoticky, čímž dochází ke špatné ..
Operace žil je nutná?  Je mi 73 let, od cca 30ti let mám léčený zvýšený krevní tlak a mnoho posledních let mám na obou dolních končetinách křečové žíly – na levé noze v celé délce jsou to vnější, tedy markantní a na pravé noze, podle lékařského vyšetření jsou vnitřní. Podle dalších předchozích ..