Choroby oběhové soustavy

Onemocnění srdce a cév

Extrémní teploty obecně představují pro lidi s nemocným srdcem zvýšené riziko vzniku srdečních příhod nejrůznějších typů. „Chlad a mráz ohrožují tyto pacienty ještě více než extrémní teplo. I lidé, kteří mají skryté srdeční vady, mohou zaznamenat obtíže právě v těchto mrazivých dnech,“ upozorňuje ve ..
Fibrilace síní je jednou z nejčastějších arytmií (tedy poruch srdečního rytmu) v dospělém věku. Srdeční síně zajišťují správné plnění obou srdečních komor, které jsou hlavními čerpadly krve do tělního oběhu. Při fibrilaci síní se srdeční síně stahují velmi rychle a chaoticky, čímž dochází ke špatné ..
Operace žil je nutná?  Je mi 73 let, od cca 30ti let mám léčený zvýšený krevní tlak a mnoho posledních let mám na obou dolních končetinách křečové žíly – na levé noze v celé délce jsou to vnější, tedy markantní a na pravé noze, podle lékařského vyšetření jsou vnitřní. Podle dalších předchozích ..
krevní vzorky ve zkumavkách, zkoumání krevní sraženiny
Zabíjí jednoho ze čtyř lidí. Krevní sraženiny! Je to opravdu tak, příčinou jednoho ze čtyř úmrtí na naší planetě jsou krevní sraženiny, pro které lékaři používají termín trombóza. Skutečnost, že povědomí veřejnosti o trombóze je nízké (68 %) a žilní krevní sraženiny zná ještě méně dotázaných (okolo ..
  Dobrý den, již delší dobu mám brnění nebo mravenčení v dolních končetinách,od lýtka k nártu,stává se mi to jen občas pouze v noci,je to nepříjemné, nemohu usnout,byla jsem na preventivní prohlídce u lékaře,vše jsem mela v pořádku až na zvýšený cholesterol, mám stále nižší tlak,je mi 62.let, v ..