Choroby oběhové soustavy

Onemocnění srdce a cév

Třem čtvrtinám Čechů stárnou cévy rychleji, než oni sami. Pouze čtvrtina má cévy zdravé. Vyplývá to z poznatků lékárníků, kteří ve vybraných lékárnách po celé ČR již rok měří lidem tzv. cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění.
ekg
Úmrtnost na kardiovaskulární choroby se v posledních dekádách podařilo významně omezit. Velký podíl na tom mají hlavně dva faktory: klesající spotřeba tabáku ve vyspělých zemích a pokroky v medicíně. Byla vyvinuta řada účinných léčiv proti hypertenzi a vysokému cholesterolu. Evropská kampaň We won’t ..
Kardiologové z Nemocnice Na Homolce představili na odborné konferenci Kardiologický den Petra Niederleho novinku v léčbě pacientů postižených fibrilací síní – mikrofiltr, který se zavede pacientovi do pravé i levé krkavice, aby zde zachytil případnou krevní sraženinu. O možnostech této nové interven ..
Nemocnice Na Homolce je světovou jedničkou v počtu vykonaných robotických operací v oboru cévní chirurgie. Primář Štádler se svým týmem provedl už 400. robotickou operaci. Devětapadesátileté pacientce Mostu, která trpí bolestmi nohou v důsledku zúžení aorty a pánevních tepen, vytvořil miniinvazivně, ..
Bez překvapení skončil projekt laboratoří synlab czech, který se opět zaměřil na testování hladiny tuků v krvi. Od 29. května do 9. června 2017 mohli zájemci díky preventivnímu programu Zdraví národa absolvovat další bezplatné vyšetření, o které byl zájem už v minulých letech. Výsledky bohužel potvr ..