Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Úrazy očí
Neustálé hledání brýlí na čtení. To je problém, který zažívají lidé s refrakčními vadami nebo šedým zákalem. Nejen doma, ale i při práci v dílně nebo na zahradě, kde jsou problémy se zrakem častou příčinou úrazů. Existují tři typy zrakové práce: na blízko (čtení, šití a jiné práce zaměřené na detail ..
Užijte si léto a nezapomínejte na své oči
Používání opalovací kosmetiky a všeobecně ochrana pokožky před sluncem se stala již samozřejmostí. Myslet bychom měli ale také na ochranu očí. V létě, kdy má sluneční záření největší intenzitu, to platí dvojnásob. Oko je velmi jemná a citlivá struktura, kterou byste měli dokonale chránit před nepříz ..
Krátkozrakost se rozmáhá jako epidemie
Proč špatně vidíme? Krátkozrakostí dnes trpí většina populace. Je to vlastně „hromadné neinfekční onemocnění“. Celkový výskyt myopie odhadují odborníci u zhruba 800 milionů až 2,3 miliardy lidí. Počet myopů, tedy osob s krátkozrakostí, ale každým rokem rapidně narůstá!
Pro každé roční období jsou charakteristické jiné druhy činností, jedno mají však společné, neměli bychom při nich zapomínat chránit si svůj zrak.
Téměř polovina Čechů, kteří vyráží na dovolenou k moři, cestují vlastním automobilem. Mnoho z nich ale za volantem zbytečně riskuje, když řídí s vadou zraku bez brýlí. Někteří šoféři o své oční vadě ani nevědí, jiní jí nepřikládají význam. Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické br ..