Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Pro každé roční období jsou charakteristické jiné druhy činností, jedno mají však společné, neměli bychom při nich zapomínat chránit si svůj zrak.
Téměř polovina Čechů, kteří vyráží na dovolenou k moři, cestují vlastním automobilem. Mnoho z nich ale za volantem zbytečně riskuje, když řídí s vadou zraku bez brýlí. Někteří šoféři o své oční vadě ani nevědí, jiní jí nepřikládají význam. Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické br ..
rýma
Nosní polypy – vlastně se jedná o častý zdravotní problém, který postupně znemožňuje dýchání a průchodnost jedné nosní dírky.  Největší, spíše estetický problém, asi nadělají, pakliže přerostou i vně nosní dírky. Známe od od pradávna a přesto dosud nevíme, proč vznikají a co je způsobuje. Řeč ..
točení hlavy
Menièrova choroba je nepříjemné onemocnění vnitřního ucha, které sice neohrožuje na životě, ale značně vadí a zhoršuje kvalitu života. Pocit zalehnutí uší, různé šelesty,zvonění, hučení a pískání v uších, nedoslýchavost, prudké závratě, to vše značí Meniérovu chorobu jinými slovy Meniérův syndrom.
Slzení očí po operaci šedého zákalu? Jsem skoro tři měsíce po operaci obou očí šedého zákalu. Asi před měsícem vyvstaly potíže se slzením očí při pobytu venku. Může to mít souvislost s míněnou operací?