Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Brýle, nebo čočky? Nad tím hloubá mnoho rodičů. Dát dětem na výběr ale stojí za to hned z několika důvodů. Tím hlavním bývá naléhání samotných dětí, které brýle nosit nechtějí ať už kvůli sportu, fyzickému vzhledu nebo posmívání spolužáků. V jakých případech se čočky pro děti hodí, od jakého věku je ..
Nemocnice Přerov - vyšetření zraku
Dovolená, odpočinek, zábava. Přesně tak si většina z nás představuje letní měsíce. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dok ..
Oční lékař
Silných brýlí se člověk může díky nitrooční operaci zbavit během několika minut. Tento zákrok je dokonce efektivnější investicí ve srovnání s dlouholetými výdaji na brýle či čočky. V mnoha případech však nestačí jen „běžný“ laserový zákrok, ale dioptrie je nutné korigovat implantací nitroočních čoče ..
Úrazy očí
Neustálé hledání brýlí na čtení. To je problém, který zažívají lidé s refrakčními vadami nebo šedým zákalem. Nejen doma, ale i při práci v dílně nebo na zahradě, kde jsou problémy se zrakem častou příčinou úrazů. Existují tři typy zrakové práce: na blízko (čtení, šití a jiné práce zaměřené na detail ..
Užijte si léto a nezapomínejte na své oči
Používání opalovací kosmetiky a všeobecně ochrana pokožky před sluncem se stala již samozřejmostí. Myslet bychom měli ale také na ochranu očí. V létě, kdy má sluneční záření největší intenzitu, to platí dvojnásob. Oko je velmi jemná a citlivá struktura, kterou byste měli dokonale chránit před nepříz ..