Choroby trávicího ústrojí

Onemocnění dutiny ústní, hltanu, jícnu, žaludku, střev a konečníku, jater a slinivky břišní

Stačí málo – nepropečený steak na stánku letního festivalu, zmrzlina od egyptského prodavače, koktejl v thajském baru a průjem je na světě. V létě jsou lidé průjmovým onemocněním vystaveni nejvíce – teplo nahrává množení bakterií jak ve vodě, tak v potravinách. Lidé cestují do exotických zemí s nižš ..
IBD střeva
IBD neboli Inflammatory bowel disease je zánětlivé onemocnění střev , které zahrnuje chronický zánět celého nebo části zažívacího traktu. Mezi onemocnění IBD patří především ulcerózní kolitida a Crohnova choroba, stejně jako nespecifický zánět střev. V rámci výzkumu byly publikovány výsledky  mnohýc ..
ženu bolí břicho
Záněty střev jako Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida, obě nemoci představují vleklý problém se střevy.  Průjem, nevolnost  a křeče v břiše, lehká zvýšená teplota – příznaky, které napovídají mnoha nemocím v první řadě zřejmě střevní viróze, nebo si většina z nás řekne, že něco „špatného ..
salmonella v laboratoři
Buďte opatrní s  vánočními dobrotami; salmonela a další patogeny mohou přežívat po dobu nejméně 6 měsíců v cukroví i sušenkách. Suché sušenky s krémovou náplní mohou obsahovat salmonellu po dobu víc jak  6 měsíců a nemoc má stejně silnou účinnost.