Choroby žláz s vnitřní sekrecí

Žlázy s vnitřní sekrecí produkují hormony. A hormony řídí naše tělo. Proto dokážou poruchy například slinivky břišní, štítné žlázy, nadledvinek a dalších způsobit řadu i vážných chorob.

Společnost ASCENSIA DIABETES CARE, výrobce pomůcek pro diabetiky, představila nový koncept vzájemně propojeného monitoringu diabetu, inteligentní glukometr CONTOURTM PLUS ONE. Přesné výsledky měření glukózy v krvi, přehledná světelná signalizace, rychlost a jednoduché intuitivní používání dělají z t ..
hlidej si zdravi
Cukrovka. Přes 800 000 nemocných osob v ČR, více než 370 miliónů ve světě a počty nemocných každoročně dramaticky stoupají. Nenápadné onemocnění, na které ale každý rok v ČR zemře přes 20 tisíc pacientů. Onemocnění, které, podle prognóz odborníků, dřímá neodhalené až u poloviny postižených ve světě ..
Pohyb je pro diabetiky 1. i 2. typu velmi prospěšný. Spolu s vyváženým jídelníčkem tvoří pilíř léčby zejména u diabetiků 2. typu, kde v pozadí vzniku stojí inzulinová rezistence (necitlivost tkání vůči působení inzulínu). Na inzulinovou rezistenci nejvíce „platí“ redukce tělesné hmotnosti a pohyb.
Dobrý den, mám toho trošku víc. Jsem rok po operaci štítné žlázy, úplné odstranění, beru Letrox 150 mg denně, ale je mi pořad hrozně, jsem unavená a pořád přibírám na váze, do toho mi po operaci zjistili astma, takže používám dýchadla a k tomu mi neurolog zjistil stenózu páteřního kanálu, takže beru ..
Beru antikoncepci asi 6 let, doktorka mi zjistila sníženou funkci štítné žlázy, ale řekla mi, že je to způsobené hormonální antikoncepcí a dál to neřešila. Ale už dlouhou dobu mi nadměrně vypadávají vlasy, dříve jsem si toho nevšímala, ale teď už to na nich začíná být hodně vidět (mám jich ani ne pů ..