Duševní onemocnění

Nesourodá skupina chorob, které způsobují změny nálady, chování, vnímání, myšlení, paměti, někdy až ztrátu kontaktu s realitou.

Nedostatek světla můžeme intenzivně vnímat během zimních měsíců, kdy je slunečního svitu obecně méně, dny jsou kratší a většinu aktivní části dne trávíme pod umělým, mnohdy slabým osvětlením. Můžeme se pak cítit více unavení, jsme náchylnější k nemocem, změnám nálad nebo dokonce depresím. Střídání p ..
čert
Nešiřte kolem sebe nevědomky strach, stres i úzkost.  Všudypřítomného stresu  je dnes hodně. Padá nejen na vás, ale i na vaše děti. Ač se nám dospělým může zdát, že děti mají pohodu, stačí, aby jim nepřišel oblíbený kamarád do školky, nebo namísto dukátových buchtiček navařily kuchařky špenát s bram ..
podzim
Jistě to znáte, termíny úkolů, obchodní schůzky, porady vedení, nevycházející závěrky a duševní pohoda je pryč. K tomu nemocné děti, zapomenutá nezaplacená faktura, díky povinnostem se vám podaří propásnout termín na dnešní manikůru a sotva dojdete domů, zjistíte, že vám kocour shodil z krbové římsy ..
Otravné klíště, které se dosud nezasálo ke kůži.
Klíšťová encefalitida je nemoc, kterou nelze podceňovat. Existuje na ní sice očkování, ale kdo jej v tuto zimu nestihl, by měl být přípraven , že s jarem a zvlášť s letošním, se zvyšuje výskyt klíšťat a možná nákaza klíšťovou encefalitidou.Víte, jaký průběh má onemocnění klíšťovou encefalitidou? Pro ..
Toxoplazmóza je obecně neškodná parazitární infekce. A právě možná neškodnost poutá vědce v k dalším výzkumům. To byl i záměr vědců z Chicaga  zjistit zda  poruchy, při které jsou jedinci vyvedení z míry, neadekvátně agresivně reagují na různé podněty, neočekávaně je rozlítí každá banalita, mohou bý ..