Obory


Baba dnes radí

Co na suché ruce?

Vodu po vařených bramborách přelijte do misky a nechte vychladnout. Potom do ní ponořte ruce asi na pět minut. Tato koupel pokožku rukou vyhladí a vyživí, bramborová voda totiž obsahuje velké množství škrobu. Pak ruce osušte a nakrémujte.

Není vhodné pro lidi s citlivou kůží. Některé složky bramborového odvaru mohou u citlivých lidí způsobit podráždění a zčervenání (zejména u lidí s atopií). Pokud vaříte brambory v osolené, nebo jinak okořeněné vodě, raději ji vylijte a suchou kůži promažte Lipobasí.

Tuhá stolice

Je mi 22 let. Nikdy jsem neměla žádné neobvyklé, nebo déletrvající změny stolice. Vždy byla v normálu. Ale poslední 3 měsíce mám stolici velmi tuhou, necelistvou (bobky). Nemyslím, že jde o zácpu, protože s vyprazdňováním problém nemám a na záchod chodím každý den, případně ob den. Snažím se jíst zeleninu, ovoce, jogurty. Proto tuto změnu nechápu a nevím, jestli se mám tímto nějak znepokojovat a navštívit případně lékaře.

MUDr. Marta Šimůnková:
Pokud není ve stolici krev, tak to nepovažuji za nic znepokojivého. Zkuste zvýšit příjem tekutin, především vody.zdroj: MUDr. Marta Šimůnková