Startuje unikátní seznamka pro handicapované

Většina zdravotně postižených osob, kterých je v České republice více než jeden milión, řeší nejen překážky související s jejich handicapem, ale také vztahové problémy. Právě kvůli jejich postižení se jim rozpadají vztahy a nové navazují jen velmi obtížně. A právě pro ně byl spuštěn unikátní seznamovací portál Tvojelaska.cz, který jim pomůže najít životního partnera.

Portál Tvojelaska.cz založili manželé Kristýna a Jakub Mertlovi, majitelé seznamovací agentury Date2k, a byl finančně podpořen z Operačního programu Zaměstnanost. Je tedy spolufinancován z Evropských strukturálních fondů. Partnerem projektu je Help hand.

„Sami jsme se seznámili prostřednictvím seznamovací agentury, a protože v Date2k využíváme unikátní algoritmus, jehož prostřednictvím hledáme našim protějškům vhodného klienta, rozhodli jsme se jej využívat i při seznamování handicapovaných,“ říkají manželé Mertlovi, které k myšlence založit seznamovací portál pro lidi s handicapem, přivedl jeden z jejich klientů – Michal Sněhota.

„Jak jsme v hledání vhodných protějšků úspěšní, v případě Michala jsme zjistili, že jakmile zmíníme, že má handicap, všichni ho automaticky odmítají, jako kdyby pro ně vědomí handicapu u protějšku bylo něco na překážku,“ vypráví Kristýna Mertlová. A tak vznikl nápad na seznamovací portál Tvojelaska.cz, kde by lidé s handicapem mohli za pomoci psychologů a vztahových koučů hledat svého životního partnera. A protože nejlépe se do potřeb svých klientů mohou vcítit ti, kteří se sami s nějakým handicapem potýkají, napadlo Mertlovi nabídnout právě Michalu Sněhotovi, aby portál Tvojelaska.cz vedl.

„Musím říct, že mě ta nabídka velmi překvapila, ale zároveň i potěšila a bez váhání jsem ji přijal,“ vzpomíná Michal Sněhota. Právě s jeho velkým přispěním Jakub Mertl upravil svůj seznamovací algoritmus tak, aby odrážel požadavky a potřeby handicapovaných, aby odrážel bariéry, na které postižení při seznamování nejvíce naráží. Základem úspěšného seznamování však není jen algoritmus, ale především osobní práce s klienty.

Vedle skutečnosti, že seznamovací portál Tvojelaska.cz přináší handicapovaným jedinečnou příležitost najít si životního partnera a nebát se, že jeho postižení bude při seznamování překážkou, nabízí ještě jeden benefit. Možnost někoho si najít, psát si s ním a posléze se osobně seznámit, je pro všechny bezplatná.

TvojeLaska.cz je sociální podnik, který zaměstnává znevýhodněné osoby a respektujeme environmentální principy. Detailní výčet bodů, proč je projekt jedinečný, naleznete na https://tvojelaska.cz/proc-tvojelaska-cz/.

8 komentářů “Startuje unikátní seznamka pro handicapované”

 1. Dobrej den sem invalida a chci se seznamit

 2. Jsem na voziku, chci se seznamit

  • Karolina 18.8.2022 10:03

   Ahoj se Karolína a chtela bych se seznámit jsem po krvácení do mozku a mám problém s chůzi ale chodit mužů budu moc rada když se ozves na telefoni číslo 770169786

 3. Petr Blaha DIs 11.8.2021 10:31

  Ano jak dá člověk i malý hendikep hned je hrozná DISKRIMINACE..aby někdo vůbec šel někam na kávu poznat se..přitom jsme lidi jako ostatní

  opravdu PO 8000 dopisů a adres mě jde mráz po hlavě je to JAKO ZA CÍSAŘE PÁNA-TAM ZAS SE TO SOUDILO DLE TITULU..TE´D hendikepovaný skoro nemá šance..
  já osobně pracuju ve zdravotnictví a kdybych takto měl , že někomu nepomůžu z důvodu …estetické (jenom poznámka v Německu se vše posuzuje jinako,pak se divíme že Německo.DÁL Oh..KDYŽ TO NENÍ HENDIKEPOVANÝ hned televize a vše nepamatuji tak velké vysílání z OH pro hendikepované,
  jak to je možné,??

 4. Zdravím taky mám zájem se seznámit

 5. Zdravím, také bych se rád seznámil z někým za účelem početí bílého dítě. Jsem hezky a pohledný.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.