Jak nakupovat kontaktní čočky na internetu?

Na internetu se dá sehnat takřka vše a výjimkou nejsou ani kontaktní čočky. Jaké jsou hlavní výhody nakupování čoček on-line a které zásady byste měli před nákupem dodržovat, radí Tomáš Bártek, marketingový ředitel VašeČočky.cz.

„Z průzkumu mezi našimi zákazníky vyplývá, že nejčastější 3 důvody nákupu čoček právě na VašeČočky.cz jsou na prvním místě cena produktů, na druhém kvalitní služby a zákaznický servis a na třetím dostupnost zboží,” uvádí Tomáš Bártek. Jaké jsou další výhody nakupování čoček on-line?

 • Pohodlí. Nákup se dá provést z domu a tam vám také ve většině případů zboží doručí.
 • Cena. Zboží je levnější než v kamenných prodejnách, například proto, že prodejci nemusí platit nájem obchodních prostor v centrech měst.
 • Velký výběr nejen čoček, ale i veškerého příslušenství jako jsou roztoky, pouzdra, kapičky…
 • Přehlednost, fakturu dostáváte elektronicky.
 • Zákaznická podpora.
 • Doplňující informace. Dobré e-shopy mají často i blog, na kterém najdete podrobně zpracované rady, návody (někdy i včetně videí) a další podklady pro pohodlnější nošení čoček. Při výběru pomůže také hodnocení zboží zákazníků.

Abyste si mohli těchto výhod užívat bez obav, je potřeba nejprve navštívit specialistu a vybrat si ten správný e-shop. Jak na to?

Vyšetření specialistou

Než učiníte rozhodnutí vyměnit brýle za čočky, domluvte si nejprve konzultaci s očním lékařem nebo optometristou. Důvodů je hned několik. Na čočkách můžete mít trochu jiné dioptrie než na brýlích a pouze oční specialista dokáže určit zakřivení rohovky, což je údaj, bez kterého se neobejdete ani v lékárně, ani na internetu. Kontaktolog vám jednoduše doporučí ty pravé čočky se správnými parametry, které byste měli nejprve vyzkoušet. První pár čoček dostanete na zkušební dobu, po které bude následovat vyhodnocení reakce oka a kvality vidění. Pokud čočky sedí, tak teprve pak si sami můžete levněji nakupovat on-line. „Osobní návštěvu a vyzkoušení čoček opravdu nepodceňujte. Dva různé typy kontaktních čoček o stejných číselných parametrech, ale z jiných materiálů, se mohou na stejném oku chovat jinak,” apeluje na zákazníky Tomáš Bártek.

Výběr správného e-shopu

Nakupujte čočky u e-shopů, které získaly certifikát kvality internetových srovnávačů zboží (například certifikát Ověřeno zákazníky). Sledujte nejen výši hodnocení, ale také počet recenzí – čím více, tím lépe. Případné reklamace, zákaznický servis či další komunikaci si usnadníte výběrem českého prodejce.

 • Využívejte nejlépe specializované e-shopy, které mají zkušenost se skladováním a manipulací s kontaktními čočkami.
 • V každém případě se vyhněte aukčním serverům. Koupit čočky jinde než u oficiálních prodejců je loterie s vlastním zdravím.
 • Ujistěte se, že e-shop má v URL adrese kód https (místo obvyklého http). Takové stránky jsou lépe zabezpečené a chrání vaše citlivé informace, data o platebních kartách apod.
 • Hledejte další výhody. Kromě výše uvedených základních kritérií můžete e-shop vybrat také podle toho, jaké další služby nabízí. Nejčastěji je to
  • širší výběr platebních metod
  • větší množství zboží na skladě
  • zákaznický servis
  • bonusové programy, dárky k nákupu
  • počet odběrných míst

A rada na závěr: Nezapomeňte zkontrolovat expiraci zboží. To platí u nákupů online i offline. Prodejce je ze zákona povinen expiraci uvádět v popisu zboží. Aby se ušetřilo na poštovném, při nákupu on-line se často kupuje více balení, tím spíše je potřeba expiraci hlídat.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.