Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Dioptrické brýle se staly praktickou součástí i módním doplňkem každodenního života mnoha lidí. Správný výběr je proto velmi důležitý, a to nejen ze zdravotního hlediska, ale i společenského. Dnes již nestačí znát pouze počet dioptrií, aby vám brýle skutečně dobře sloužily, je nutné přemýšlet napřík ..
Vztah mezi bolestí hlavy a špatně stanovenými dioptriemi se vyučuje již v prvním ročníku studia optometrie. I přesto tento fakt řada neurologů opomíjí a při zkoumání příčin bolestí hlavy a chronických migrén od nich pacienti často odcházejí bez doporučení k důkladnému vyšetření očí. Jak stav zraku s ..
Sníh, mráz, vítr, teplotní výkyvy i suchý vzduch v místnostech. Během zimních měsíců jsou naše oči vystavovány extrémním podmínkám. Častou jsou pak podrážděné, citlivé a začervenalé. S jakými problémy se nejčastěji setkáváme? A co dělat, aby zvládly všechny nápory zimy?
Oční centrum Praha se stalo prvním privátním centrem v České republice, kde se provedla nová, uni-kátní operace glaukomu. Jedná se o novou metodu léčby, při které chirurgové implantují titanové mikrostenty pacientům se zeleným zákalem. Výsledky při kontrolách potvrzují, že je léčba úspěšná a pacient ..
Na vznik mnoha očních vad má zásadní vliv dědičnost. Nosí-li rodiče brýle, je pravděpodobné, že je budou muset nasadit i jejich děti. Naštěstí se člověk může z „rodinného prokletí“ vymanit. Současná medicína umí špatné vidění jednou provždy vyřešit.