Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Zelený zákal neboli glaukom je oční onemocnění, při kterém dochází k postupnému odumírání vláken zrakového nervu. Tento nerv přenáší ze sítnice do mozku zrakové informace, a jeho poškození má za následek částečnou nebo dokonce úplnou ztrátu zraku. Glaukom se neprojevuje zakalením očních tkání, jako ..
Usínání při sledování oblíbeného seriálu, vyřizování korespondence nebo hraní her na mobilu těsně před spaním je v současné době velmi oblíbené nejen u nejmladší generace. Modré světlo, které vyzařuje veškerá elektronika i některé LED žárovky, ale významně ovlivňuje kvalitu spánku.
Šedý zákal je nejčastější příčinou oslepnutí na světě. Postihne každého druhého člověka ve věku nad 75 let. Jeho operace je dnes naprosto rutinní záležitostí, zákrok trvá pár minut, je zcela bezbolestný a jen v ČR je ročně odoperováno více než 100 tisíc očí. Přesto o této nemoci a o jejím odstranění ..
Začali jste nosit kontaktní čočky, ale protože vám nevyhovovaly, vrátili jste se zpět k brýlím? Možná jste se pohodlnějšího života vzdali předčasně, protože ve většině případů se dají obtíže spojené s jejich nošením řešit. Nejčastější důvody, proč lidé nošení čoček vzdávají a jak se dají řešit, radí ..