Choroby smyslových orgánů

Onemocnění zejména očí, uší

Začali jste nosit kontaktní čočky, ale protože vám nevyhovovaly, vrátili jste se zpět k brýlím? Možná jste se pohodlnějšího života vzdali předčasně, protože ve většině případů se dají obtíže spojené s jejich nošením řešit. Nejčastější důvody, proč lidé nošení čoček vzdávají a jak se dají řešit, radí ..
Až třetina z nás může trpět syndromem suchého oka. Mezi nejčastější příznaky patří podrážděnost očí, pálení a řezání, pocit písku v oku, únava, ale také neostré vidění nebo větší citlivost na světlo. Oko se nejprve snaží s touto situací vyrovnat samo. Proto můžete lidi se syndromem suchého oka pozna ..
Brýle, nebo čočky? Nad tím hloubá mnoho rodičů. Dát dětem na výběr ale stojí za to hned z několika důvodů. Tím hlavním bývá naléhání samotných dětí, které brýle nosit nechtějí ať už kvůli sportu, fyzickému vzhledu nebo posmívání spolužáků. V jakých případech se čočky pro děti hodí, od jakého věku je ..
Nemocnice Přerov - vyšetření zraku
Dovolená, odpočinek, zábava. Přesně tak si většina z nás představuje letní měsíce. Pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody. Ze zdánlivě pohodového prázdninového dne si tak snadno můžeme odnést třeba zánět spojivek, rohovky, spálená víčka nebo dok ..