Máte stále hlad? Mohou za to hormony.

Tento krát však nejde o estrogeny, ale o hormony zcela jiného charakteru a místa svého vzniku. Tenké střevo produkuje celé spektrum látek, kterým se říká inkretiny a které mají vliv na rychlost trávení i na pocit hladu. jedním z nich je tzv. glukagon-like peptid (bílkovina podobná glukagonu) označovaný zkratkou GLP-1, jehož chemické napodobeniny se užívají i v léčbě cukrovky. Jako příznivý „vedlejší“ účinek užívání těchto látek byl pozorován i hmotnostní úbytek.

GLP-1 totiž reguluje hladinu cukru v krvi a tlumí pocit hladu. Druhým důležitým hormonem vyráběným buňkami tenkého střeva je cholecystokinin. Ten zpomaluje (kromě mnoha dalších funkcí) vyprazdňování žaludku a vysílá do mozku signál o sytosti. Oba tyto hormony se vylučují, když se do tenkého střeva dostane potrava.

Existuje však způsob, jak podpořit produkci těchto hormonů ještě než začneme jíst, takže pak zkonzumujeme méně jídla. Prostředkem, který napomůže zkrotit hlad a ztratit tak několik kilogramů, je přírodní olej z oříšků korejské borovice (Pinus koraiensis) obsahující více než 92 % poly- a mononenasycených mastných kyselin. Je obzvláště velmi bohatý na mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (omega-6 mastné kyseliny), které samy o sobě mají blahodárný vliv na lidský organizmus. Tento olej a jeho přirozené metabolity povzbuzují sekreci cholecystokininu i GLP-1 nejen účinněji než samotná potrava nebo samotný olivový olej, ale produkce „hormonů sytosti“ probíhá déle. Tyto skutečnosti byly ověřeny klinickými studiemi (v Nizozemsku).

Zbývá jen dodat, že i u nás v Česku můžeme využít ke svému prospěchu účinky oleje z oříšků korejské borovice. Lze jej koupit pod názvem PinnoThin™ (v e-shopu: www.goldim.cz za 259,- nebo ve speciálních prodejnách se zdravou výživou).

V roce 2006 byl PinnoThin™ oceněn Silver Award za svoji přirozenou schopnost potlačit chuť k jídlu a pomoci snížení hmotnosti tím, že podporuje pocit sytosti.

Potravní doplněk PinnoThin™ ve formě želatinových kapslí pomáhá k redukci hmotnosti:

  • potlačením pocitu hladu

  • zesílením pocitu sytosti

  • zlepšením kontroly příjmu potravy zmenšením porcí a omezením mlsání mezi jídly.

PinnoThin™ se užívá 30 – 60 minut před jídlem 1 tobolka (maximálně 3 tobolky denně)

Výrobek není určen pro děti do 12 let, kojící a těhotné ženy. Vhodný i pro diabetiky, osoby s bezlepkovou dietou a laktózovou intolerancí. Výrobek neobsahuje sóju, ani geneticky modifikované organismy.

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.