Infekce v nemocnici

Mám dotaz, jak mám postupovat, když jsem v nemocnici byla nakažena zlatým streptokokem.

Optimální bude, když léčbu proberete s ošetřujícím (praktickým nebo jiným) lékařem a s jeho nálezem pak můžete záležitost řešit s vedením zdravotnického zařízení, kde k nákaze došlo. Pokud vám jde o náhradu škody, pak je nutné se obrátit na právníka, který vám pomůže sepsat žádost o přezkoumání léčebného postupu, musíte prokázat, k jaké újmě a škode došlo.

Záležitostí jsou povinni se zaobírat jak vedení zdravotnického zařízení, okresní sdružení lékařské komory, tak pobočka příslušné zdravotní pojišťovny.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.