Potíže po infekci močového měchýře

Otázka

Dobry den, pred pul rokem jsem prodelala zanet mocoveho mechyre, leceno antibiotiky. Bohuzel i po tomto se mi uz pulroku stava, ze rano nebo i vecer napr. dve az tri hodiny, me pali, svedi, neboli pri moceni. Vypada to jako kdyby doznival zanet mocoveho mechyre, ale ten uz nemam. Vsechny testy vysly negativne – moc, cystoskopie i vytery z mocove sliznice. Stejne me to stale trapi, bohuzel byva to jednou za dva dny, nekdy i casteji. Nepretrvava to cely den, spise jen par hodin. Pani doktorka na urologii si jiz se mnou nevi radu. Jim brusinky, laktobacily, dodrzuji vse, bohuzel zadna zmena. Existuje jeste nejake dalsi vysetreni, ktere by prislo napricinu nebo opravdu musim jen cekat, az to samo odezni, jak mi rekli na urologii. Jsem z toho fyzicky i psychicky jiz unavena. dekuji velmi za radu.

Odpověď

Někdy po infekci přetrvávají potíže, které časem odezní. Podobné příznaky může mít však třeba i přecitlivělost na látky obsažené v jídle, které se vylučují z těla močí (infekce citlivost zvýšila). Moje babička tak trpěla vždy po mladém hlávkovém zelí.

Potíže však mohou také souviset s gynekologickou odchylkou, či reakcí. Může se jednat i o tzv. suchou formu hyperaktivního měchýře. Zkuste se poradit s gynekologem, který se specializuje i na urogynekologii. Seznam najdete třeba na www.hyperaktivni-mechyr.cz