Nové chůvičky pohlídají klidný spánek dětí

Čekáte Vy nebo někdo z blízkých přírůstek do rodiny? Navštívili jste již některý ze specializovaných obchodů kvůli pořízení výbavičky? Také jste žasli, kolik všemožných pomůcek dnešní moderní doba předkládá budoucím rodičům jako naprostou nezbytnost, bez které prostě nelze existovat? Že už jste majiteli spousty takovýchto vychytávek? Tak to víte, o čem mluvím. Nebojte, nejste první ani poslední a máte-li rozvětvenou rodinu či alespoň dost přátel, dřív nebo později s nadšením tyto věci pošlete zase o dům dál.

Ne všechno to jsou ale takzvané „lapače prachu“. Myslím, že mi dáte za pravdu, že takové „elektronické dětské chůvičky“ patří mezi produkty, které mají opodstatnění a nejedna maminka si je cení jako opravdu skvělého pomocníka. Uvažujete-li zrovna o koupi, třeba Vám níže uvedené informace přijdou vhod.

Na konci loňského roku uvedla společnost Gigaset na český trh hned tři typy dětských chůviček – základní PA 330 Audio, rozšířenou PA 530 Audio Plus a konečně špičkovou PV 830 Video, která vedle zvuku zprostředkovává také obraz. Všechny samozřejmě se skvělým bezdrátovým přenosem zvuku, v kvalitním zpracování s důrazem na bezpečnost a tradičními přednostmi DECT telefonů Gigaset. Jako samostatné chůvičky je společnost představila vůbec poprvé. Dosud byly vždy součástí vybraných DECT telefonů. Vedle monitoringu místnosti disponují chůvičky řadou dalších praktických funkcí. Zmiňme například teplotní a vlhkostní senzor, digitální hodiny, noční světlo, výběr ukolébavek nebo obousměrnou komunikaci. Díky ECO DECT technologii navíc vydrží baterie dlouhou dobu v provozu bez nutnosti dobíjení. Zaujmou taktéž jednoduchým designem a kompaktním tvarem.

Pojďme si jednotlivé modely představit trochu podrobněji a zjistit, čím se od sebe liší.

Gigaset PA 330 audio

PA 330 audio

základní model – doporučená cena 1 280 Kč včetně DPH

Čistý, ničím nerušený zvuk zajišťuje Gigaset DECT technologie, s dosahem 50m/300m. I v případě, že dočasně ztlumíte zvuk rodičovské jednotky, světelný indikátor hlasitosti umožní kontakt s dítětem. Obsahuje interkom pro obousměrnou komunikaci a díky ECO DECT a aktivaci zvukem značně šetří energii baterie.

Gigaset PA 330 audio

Gigaset PA 530 Audio Plus

rozšířený model – za doporučenou cenu 2 060 Kč včetně DPH

Oproti základnímu modelu disponuje navíc senzory na měření teploty a vlhkosti vzduchu, praktickým nočním světlem a podsvíceným digitálním displejem s aktuálním časem.

Do přídavného audio vstupu lze připojit i MP3 přehrávač, několik ukolébavek má však už v základním repertoáru. Ale to nejdůležitější, díky velmi citlivému mikrofonu nepřeslechnete opravdu ani malý povzdech.

Gigaset PA 330 audio

Gigaset PV 830 Video

doporučená cena 4 120 Kč včetně DPH

S touto chůvičkou nejen uslyšíte, ale i uvidíte, co vaše miminko právě dělá. Získáte tak dokonalý přehled. Díky interkomu můžete navíc okamžitě reagovat a pokusit se o utišení dítěte na dálku svým hlasem. Zařízení je vybaveno 3D naklápěcí kamerou s nočním viděním a kvalitní TFT LCD obrazovkou s úhlopříčkou 2,4 palce, takže ani potmě neztratíte kontakt. Obrazovka se aktivuje zvukem a chůvička má dosah 30m/200m. Dokáže přehrát ukolébavky či změřit aktuální teplotu v monitorované místnosti.

Další podrobnosti ke Gigaset dětským chůvičkám najdete zde.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, určitě nešlápnete vedle.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.