KLDR vyvinula nápoj, který rozmnožuje mozkové buňky

Vědci v Severní Koreji prý vyvinuli supernápoj, který zabraňuje stárnutí kůže a rozmnožuje mozkové buňky. Oznámila to severokorejská tisková agentura KCNA, která si tak kromě toho, že v pátek opět hrozila válečným konfliktem s Jižní Koreou, našla čas i na veselejší témata.

Podle agentury Reuters KCNA výrazně zjemnila svůj tón, aby mohla propagovat nápoj, který obsahuje výtažky z 30 rostlin a jeho účinky jsou „léčivé i preventivní“. Více než 60 „mikročástic“ prý osvěží tělo i mysl, odstraní únavu, zabraňuje tvorbě vrásek a působí preventivně proti infarktu a mozkové mrtvici.

Nápoj prý na nedávném veletrhu v Pchjongjangu budil značnou pozornost čínských, německých a dalších odborníků. Jeho blahodárné účinky údajně vyzkoušeli pracovníci různých oborů, „zejména zaměstnanci tepelných elektráren, hutí a zdravotnických zařízení“.

Výčet zázračných účinků nápoje agentura zakončila tvrzením, že nemá naprosto žádné vedlejší účinky.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.