Londýňanky mají zvýšený zájem o botoxové injekce do chodidel

Vedoucí pracovnice si nechávají do chodidel vpichovat botox, aby v období nabitém vánočními večírky vydržely ve střevíčcích s jehlovými podpatky. Napsal to britský list The Daily Telegraph.

Podle jednoho z největších britských řetězců estetické chirurgie Harley Medical Group se tomuto zákroku podrobuje v Londýně stále více příslušnic něžného pohlaví. Rády prý za tuto novinku zaplatí 240 liber (téměř 7000 korun), místo toho, aby si za dvě libry (necelých 60 korun) koupily gelové vložky do bot.

Před Vánoci poptávka po botoxu výrazně stoupá, podotýká společnost.

Až do loňského roku se naprostá většina žen pídila jen po zkrášlujících botoxových injekcích vyhlazujících vrásky ve tváři, zatímco jen jedna nebo dvě požadovaly zákrok, který by je zbavil bolesti nohou.

„Letos zaznamenáváme zvýšený zájem po ‚výplni chodidel‘,“ konstatoval Dr. Nick Milojevic, hlavní odborník na tuto metodu. „Upozorňujeme pacientky, že výsledky nejsou vzhledem k velkému tlaku na tuto část těla trvalé. Nabádáme je proto, aby si to vzhledem k ceně předem důkladně rozmyslely.“

Botoxové injekce vyhlazující vrásky v obličeji podle Milojevice účinkují až šest měsíců, ale injekce do chodidel často poskytují úlevu jen asi dva nebo tři měsíce.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.