Bolest v noze

Otázka

Dobrý den, je mi 31 let, po úrazu – natržení svalu jsem byla měsíc v pracovní neschopnosti, byla mi zjištěna též chronická žilní nedostatečnost v obou nohách. Nastoupila jsem již do práce, používala jsem kompresní punčochy, ale mám problém, punčocha se mi na jedné noze neustále shrnovala a tlačila pod kolenem.

Odpověď

V rámci časových možností jsem si ji upravovala, ale noha mě bolí od kotníku až ke koleni z vnější i vnitřní strany, z vnější strany mi vystoupla žíla, noha mě v klidu chvílemi jen pobolívá, pak bolí zas více i se stehnem a štípe pod kolenem a na lýtku, nateklá ale není, tedy zatím. Chci se zeptat, zda mám tyto punčochy nadále používat, bolest je velmi podobná, jako při namožení svalů, jen v noze cítím takové pulzování. Před dvěma dny jsem absolvovala cévní sono hlubokých žil obou končetin, vše bylo v pořádku. Jen se teď trochu bojím, zda jsem si nezavařila na nějaký problém. Předem děkuji za názor a radu.

MUDr. Marta Šimůnková:
Problém by mohl být ve velikosti kompresní punčochy, asi bude příliš těsná. Ve specializované prodejně zdravotnických potřeb by vám měli umět nohu přeměřit a doporučit správnou velikost. Pokud bylo sono v pořádku, tak jste si na žádný problém nezavařila.