Konečně spánek bez chrápání

Nová unikátní operace chrápání! Bezplatný zákrok provádí v rámci výzkumu česká klinika Lente jako jediná v Evropě. Díky tomu mají pacienti s poruchami spánku naději na kvalitnější život.

Chrápete tak silně, že rušíte své okolí? Budíte se, protože nemůžete popadnout dech? V takovém případě je nejrozumnější navštívit lékaře, protože chrápání může znamenat vážný zdravotní problém, který je třeba včas léčit.

Novou experimentální léčbu chrápání poskytuje jako jediná v Evropě klinika Lente. Má pracoviště v Praze, Plzni a Domažlicích.

 „Ve spolupráci s americkými lékaři léčíme chrápání a syndrom spánkové apnoe zavedením částečně vstřebatelných implantátů do měkkého patra a jazyka. Do měsíce dojde v implantátech ke změnám a samy roztáhnou patro směrem nahoru a jazyk dopředu. Vytvoří tak tah, který roztáhne dýchací cesty. První výsledky naznačují, že tato léčba je velmi úspěšná,“ uvádí vedoucí kliniky MUDr. Václav Pavelec. Vybraní pacienti se v rámci výzkumu léčí zcela zdarma. Ve studii jsou ještě volná místa, takže lidé trpící tímto problémem se do ní mohou přihlásit. Dr. Pavelec však upozorňuje, že musí splňovat mnoho určitých kritérií, která musí posoudit odborník.

 Velkou výhodou nového způsobu léčby je podstatné zkrácení doby vlastního výkonu a rekonvalescence. „Zákrok lze provést v místní anestezii. Je to elegantní a bezbolestná metoda. Za hodinu může jít pacient domů. Navíc je téměř bez rizik, vždy je možný návrat k nějaké standardní metodě. Pacienti, kteří tuto operaci podstoupili, jsou na tom skvěle a implantáty je v ničem neomezují,“říká MUDr. Pavelec.

„Rozhodně není pravda, že chrápat je normální. Neléčené chrápání může přejít k syndromu spánkové apnoe neboli spánkové nedostatečnosti. Může jít o začátek zdravotních problémů, které mohou skončit mrtvicí, infarktem nebo mikrospánkem za volantem,“ vysvětluje MUDr. Pavelec. Příčiny mohou být různé, stejně jako následná léčba.

 Rychlá a kvalitní řešení upřednostňuje klinika také u ostatních zákroků v oboru ušní, nosní a krční medicíny jako je například odstranění chronické rýmy, poruch sluchu u dětí či operace štítné žlázy. LENTE jako první v České republice operuje plazmou. Jde o metodu daleko šetrnější než laser a ohleduplnější než nůžky. Odstranění nosních a především krčních mandlí je konečně snesitelné a pacienti po něm mají nesrovnatelně menší bolesti. Plazma neboli koblace je metoda vyvinutá v USA. Jde o studené (COld) odpaření (aBLACE) tkáně. Na rozdíl od laseru zde nevznikají vysoké teploty, a proto je pooperační průběh příjemnější. Navíc nehrozí například u nosních mandlí poškození okolní tkáně vysokými teplotami.

 

Prioritou LENTE je co nejrychlejší návrat pacienta do pracovního procesu. Vzhledem k tomu, že tým odborníků na klinice využívá nejmodernějších léčebných postupů, lze veškeré zákroky uskutečnit ambulantně nebo v rámci takzvané jednodenní chirurgie, kdy doba hospitalizace po zákroku v narkóze nepřesáhne 24 hodin. Například po plastické úpravě nosní přepážky odchází pacient hodinu po zákroku domů a po týdnu se vrací do práce. V případě standardní léčby stejného problému trvá pobyt ve zdravotnickém zařízení až týden a poté následuje třítýdenní rekonvalescence.

LENTE je privátní ORL zařízení provozované Pavelec LENTE, s.r.o.  Je také výzkumným centrem spánkové léčby, jehož součástí je spánková laboratoř. Léčba je zčásti hrazena zdravotními pojišťovnami.

 

Kontakt pro objednání:

 

MUDr. Václav Pavelec, Ph.D.

Tel: 604 243 945

E-mail:

www.lente.cz

Werichova 1145/23, Praha 5, 152 00

Boettingerova 26, 30101, Plzeň 

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.