Očkování chrání životy, nezabíjí

Také jste narazili na internetu na článek Dr. Elekové, která tvrdí, že očkování vyvolává autismus a dokonce zabíjí? Co na to vakcinologové? Přední světový odborník, prof. MUDr. Jiří Beran názory Dr. Elekové komentuje: „Vyjádření paní doktorky sleduji a musím říci, že její tvrzení jsou zmatečná a svědčí pro naprosté neporozumění problematice imunologie“ Máte-li děti, čtěte dále.

Názor je velmi extrémní a dostává se mu publicity, protože nejde o nic jiného než o peníze. Webové stránky s extrémními názory vydělávají přes reklamu tolik peněz, že to za to stojí zveřejnit je i seriózním mediím. Kdyby její názory měly být zveřejněny na webech bez reklamy, bez prokliku na další reklamu, asi by se jí nedostávalo takového prostoru.

Vyjádření paní doktorky sleduji a musím říci, že její tvrzení jsou zmatečná a svědčí pro naprosté neporozumění problematice imunologie. Ve svých vyjádřeních mluví neustále o autismu, který podle ní vznikne hlavně očkováním. Můj nejmladší syn je autista, a tak jsem detailně a zpětně zkoumal, zda stav vznikl před očkováním proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, anebo zde na tom věku měl již nějaké příznaky. Musím říci, že je již měl ještě před očkováním. Tím, že jsem zkoumal autismus, tak jsem zjistil, že jsem autista také, jen jsem s tím, že mí rodiče se mnou nikam nechodili a tak nejsem součástí statistik. Dokážu ale úplně pochopit rozpoložení osob s autismem a frustraci rodičů, kteří nejsou schopni získat dobrou péči – a ani to nejde; jde o to, že rodina musí na téměř vše rezignovat a musí se věnovat dítěti – a to je v dnešní době lákadel a odklonu od soudržné rodiny nesmírně frustrující.

Já si osobně myslím, že popírat úspěchy očkování např. argumenty, že eradikace neštovic není a pokud tento stav je, že by stejně nastal, že polio a její eliminace je jen manipulace se statistikami, že nehovoří o tom, že pokud by se neočkovalo, děti by se musely léčit a že by to stálo možná více, a že nezná např. tuto tabulku.

Paní doktorka nenese žádnou odpovědnost a o svých názorech nepsala pro žádný recenzovaný časopis. Bohužel éra internetu umožňuje publikovat cokoliv a řada lidí se ještě dnes domnívá, že vše co na internetu je pravdivé. Internet je ale dnes sice největší, nejrychlejší a nejlepší zdroj informací, ale zároveň největší lhář. Diktát reklamy ovlivňuje dnes mnohé dění na internetu a vyjádření paní doktorky jsou toho důkazem.

Na rozdíl od paní doktorky se zabývám očkováním nejen teoreticky (napsal jsem 7 knih a nespočetně článků), ale i prakticky a také vývojem očkovacích látek. Zkoumám vždy a velmi seriózně každou reakci, která po očkování vznikla a mám tak přehled nejen z teorie, ale také z praxe. Za roky co se problematice věnuji, prošlo u nás cca 50 000 osob. Nejsem populista ani demagog, myslím, že by se změny v očkovacím kalendáři daly udělat (např. zavedením schématu 2+1 místo 3+1 u hexavakcíny a pneumokoků). Dobrovolnost očkování může být u nás zavedena teprve tehdy, až budou existovat zdravotní sestry, které již v porodnici budou maminkám vysvětlovat výhody očkování a budou za to placeny ze zdravotního pojištění stejně jako „kojící sestry“. V ordinaci u pediatra není na diskusi o očkování ani čas ani prostor – zkuste diskutovat nežádoucí účinky nad plačícím miminkem, které musela při diskusi maminka svléknout a zase obléknout atd.

Přidám ještě poslední odkaz – Haiti, Dr. Šebek jako chirurg a jeho postřeh, když viděl svoje první úmrtí mladé dívky na tetanus:

„První den s sebou jen tak občas škubla. Spíš ruce, nic víc. Druhej den už měla záškuby celýho těla, ale jen sem tam. Snažili jsme se alespoň zhasnout v místnosti a mluvit potichu. Třetí den už jsem ji našel pod dávkou diazepamu. Tak akorát takovou, aby ještě spontánně dejchala, ale už to moc nevnímala. Měla pěnu na rtech a záškuby co pět sekund. Ale takový, že jí to skoro pokaždý v posteli posadily nebo se naopak prohnula jako luk přes svoje záda. Ve tváři měla strašnej výraz, jak jí ty křeče musely bolet.

A my tam jen tak tiše stáli, očkovaní proti tetanu odmalička. Čtvrtej den umřela. Krásná, zdravá, mladá.“

http://vakcinace.cz/cs/Odpurci-ockovani/

Pokud bych měl vše shrnou do tří či čtyř vět:

Jde o naprosto nekompetentní vyjádření, za které autorka nenese žádnou odpovědnost a které se díky své extrémnosti velmi rychle šíří na internetu a vydělává publikujícím vysoké částky reklamou. Očkování (stejně jako demokracie) je určitě nejlepší metodou boje s infekčními nemocemi mezi všemi špatnými metodami a bohužel doposud nebylo vynalezeno nic lepšího. To, že nebudeme očkovat, se projeví výskytem infekčních nemocí až za několik let a zdravotní systém si s tím nebude vědět rady, protože již více jak 80 % všech infekcí a lůžek zrušil. S možným výskytem infekcí při přerušení očkování, je to podobné jako nám pan ing. Kalousek pořád říká, že bychom měli bojovat se státním dluhem – ten také nikdo neviděl a nevěří, že existuje a to i přesto, že příklady v Řecku ukazují, kde je pravda.

Jiří Beran
Konečně veřejně přiznaný autista ze své soukromé ordinace

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.
Vedoucí katedry
Subkatedra tropické a cestovní medicíny
Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze
Ředitel
Centrum očkování a cestovní medicíny
Poliklinika II.
Bratří Štefanů 895
500 03 Hradec Králové

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.