Trendy moderní plastické chirurgie

Plastická chirurgie patří mezi medicínské obory, které se nejdynamičtěji rozvíjejí. Snahou je především poskytnout klientkám co největší pohodlí včetně zkrácení doby rekonvalescence na minimum. Zároveň se ale samozřejmě dbá na bezpečnost klientek, tedy eliminaci pooperačních komplikací. Připravili jsme pro vás přehled aktuálních trendů.

Trendy v oblasti služeb klientkám

Standardem se již stala možnost bezplatné konzultace přímo s odborníky, kteří by případný zákrok prováděli. Nezřídka se kliniky snaží, kromě vstřícnosti personálu, nalákat novou klientelu také na atraktivní design interiéru kliniky a lukrativní umístění v centru města. Kvalitní komunikace a individuální, diskrétní přístup, jsou nezbytným standardem posledních let.
Nadstandardem potom může být vlastní parkování, speciální stravovací režimy (například objednávkou z jídelního lístku) a podobně.

Trendy v oblasti bezpečnosti klientek

Odklon od celkové narkózy k lokálnímu umrtvení a analgosedaci: Snaha je zákroky všeobecně zjednodušovat tak, aby postačilo pouze místní umrtvení v oblasti, kde je zákrok prováděn. Nehrozí pak pooperační rizika spojená s celkovou narkózou a tyto zákroky mohou podstoupit i chronicky nemocní pacienti. Téměř všechny zákroky jsou již dnes lékaři schopni provést touto, méně invazivní metodou. Další možnosti, u středně složitých operací, je tzv. analgosedace, neboli řízený polospánek. Klientka odchází domů po tzv. dospání a také jí nehrozí výraznější rizika po operaci.

Další trendy v oblasti bezpečnosti klientek

  • monitoring základních životních funkcí po náročnějších operacích

  • přítomnost atestovaného lékaře i v noční službě

  • spolupráce s odborníky z příslušné oblasti (například při korekcích nosu je důležitá konzultace s odborníkem z ORL (oddělení ušní, nosní a krční) tak, aby nehrozily komplikace spojené s fungováním nosu v rámci dýchání)

  • moderní preparáty podporující hojení ran a eliminujících pooperační nepohodlí

Časté obavy, proč se zákrok bojíme podstoupit

Zákroky v oblasti ňader a facelift patří mezi nejvyhledávanější zákroky na klinikách plastických chirurgií. Za 30 let své existence prodělaly výrazné změny.

Operaci zvětšení prsou a jejich modelaci již lékaři provádějí speciálními přístupy v oblasti bradavky tak, že nejsou patrné žádné jizvičky. Největších změn ale doznávají materiály, ze kterých jsou zhotoveny prsní implantáty. Používají se většinou směsi několika silikonových gelů, které jsou pro tělo dobře přijatelné.

V oblasti faceliftu lékaři nově nabízejí také tzv. minilifty, které provádějí jen v lokálním umrtvení a efekt u nich přesto může být srovnatelný s klasickým faceliftem.

Zeptejte se na vše, co vás zajímá!

Máte-li zájem se dozvědět více o některém ze zákroků, obraťte se na některou z klinik plastické chirurgie, které vás svou nabídkou nejvíce zaujaly. Zeptejte se na vše, co vás zajímá, od zákroku samotného, přes cenu, až po zázemí kliniky.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.