Petr Neužil - V hlavní roli srdce

Vánoční knižní tip: Zpovědi, povídky a deník kardiologa

Kdo jiný než slavný kardiolog Petr Neužil by nás měl seznámit s nejmodernější lékařskou technikou a současně nám nechat nahlédnout do zákulisí srdce? Takto výstižně uvádí nakladatelství Albatros Media novou knihu „V hlavní roli srdce“ od primáře Neužila, který vybudoval z oddělení kardiologie Nemocnice Na Homolce prestižní pracoviště, na němž zavádí nejnovější metody léčby. Má mnohá světová prvenství, zachránil mnoho lidských životů a patří mezi světové špičky. Přesto nenahlíží na svět z akademických výšin, ale ochotně se dělí se čtenáři o své vzpomínky, zážitky a postřehy. Současně jeho kniha přináší i ryze literární texty, povídky, jejichž společným jmenovatelem je srdce jako univerzální symbol lidské osobnosti.


Petr Neuzil - V zákulisí srdceUž jeho první kniha „V zákulisí srdce“ nabídla poutavý profesní příběh Petra Neužila, ve kterém ho můžeme poznat nejen jako lékaře a špičkového odborníka, ale také jako člověka se smyslem pro humor, velmi energického a extrovertního.

Novinka „V hlavní roli srdce“ v tomto pokračuje a Petr Neužil v ní ve svých vzpomínkách a povídkách dává nahlédnout do vývoje české kardiologie, vypráví o léčbě známých osobností a přemítá o proměnách moderní společnosti.

Kromě naučných, ale přitom velmi srozumitelně podaných pasáží, které mapují vývoj české i světové kardiologie posledních desetiletí, nabízí obě knihy Petra Neužila povídky, které spojuje vnímání srdce jako univerzálního symbolu našeho „já“. Srdce je totiž nejen zásadním orgánem našeho těla, ale i věčným motivem lidské kultury a symbolem, který je významný pro většinu národů a civilizací.

Obě knihy vydalo nakladatelství Kniha Zlín, které je součástí nakladatelství Albatros Media

Petr NeuzilProf. MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC (1962) celý život zasvětil klinické práci a výzkumu v oboru kardiologie. V roce 2007 založil první robotizační katetrizační oddělení v ČR a také experimentální laboratoř pro srdeční elektrofyziologii. Podílí se na řadě výzkumných projektů a je členem mnoha mezinárodních organizací, je předsedou Asociace pro srdeční rytmus při České Kardiologické společnosti a také Robotic Navigation Catherisation při American Heart Rhythm Society. V roce 2009 byl pověřen vedením kardiologického oddělení Nemocnice na Homolce. Podílí se na organizaci lokálních i mezinárodních odborných akcích věnovaných srdeční elektrofyziologii a aktivně publikuje v mezinárodních časopisech.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.