Hučení v uších

Otázka

Je mi 50 let a již 2 roky mám nepřetržité hučení v hlavě, jsou dny. kdy mě to přivádí k jako by k šílenství. Jsem z toho unavená nesoustředěna a zapomínám. Před 9 měsící jsem začla mit svalové problémy, mám bolesti ve svalech a kostech na pažich, prodělala jsem vyšetření krve, neurologa, revmatologa, EEG, EMG, rehabilitační. Užívám antidepresiva. Zjistila se jen mirna tetanie, prodělané chlamydie. Minuly rok jsem lečila klebsielu v plicích 6 antibiotiky. Problémy stále trvají a lekař neví, co s tím.

Odpověď

Hučení v uších – tinitus je problém, který může mít mnoho příčin a někdy se důvod nenajde. Myslím, že byste měla posbírat všechny výsledky vyšetření, které jste absolvovala, a měla byste se vypravit na specializované pracoviště otoneurologie (neurologové, kteří jsou specializováni na ušní problematiku), například do nemocnice v Praze Motole.

V každém případě by bylo dobré doplnit klasické ORL vyšetření – audiometrii a gynekologické vyšetření (na potížích se mohou podílet kolísavé hladiny hormonů kolem klimakteria).