Angiologické sympozium hledá pomoc

pro pacienty s onemocněním cévního systému

Mikulov právě v těchto dnech hostí 20. Angiologické sympozium, na kterém si odborníci na diagnostiku a léčbu cévního systému předávají své zkušenosti a hledají tu nejlepší cestu pro své pacienty, kteří se potýkají se závažnými nemocemi, jako je žilní trombóza a plicní embolie, onemocněními tepen, či mízními otoky. “Angiologové mají právě u těchto nemocí, díky adaptaci nejnovějších vědeckých poznatků, co nabídnout. Ve značné části případů jsou schopni nemocné vrátit zpět do produktivního života,” uvedl MUDr. Jiří Matuška, člen výboru České angiologické společnosti.

Angiologie je obor vnitřního lékařství zabývající se diagnostikou a nechirurgickou terapií onemocnění krevních a lymfatických cév.

“Podle kvalifikovaných odhadů trpí takovýmito nemocemi přes 60 % naší dospělé populace. Náklady na léčbu cévních onemocnění se pohybují mezi 5 – 10 % celkových ročních výdajů zdravotních pojišťoven. Je tedy pochopitelné, že angiologických pracovišť i specialistů v nich pracujících v naší zemi přibývá, dnes máme v ČR přes 90 specializovaných angiologických zdravotnických zařízení” říká MUDr. Jiří Matuška, člen výboru České angiologické společnosti

V programu letošního jubilejního angiologického sympozia přijdou na řadu velmi závažná témata – cévní mozková příhoda a postižení končetin u diabetiků, známé též pod pojmem diabetická noha. Obě tyto kategorie onemocnění představují značnou výzvu – pacienti se mnohdy nedostanou na specializovaná pracoviště, případně se k léčbě dostávají velmi pozdě, kdy je již jakákoliv léčba obtížná či nemožná. Cévní mozkové příhody bohužel nepostihují pouze nemocné vyšších věkových kategorií, ale stále častěji velmi mladé jedince v produktivním věku. Diabetická noha je postrachem nemocných s cukrovkou ve všech věkových kategoriích. Nedostatečně léčená vede většinou ke ztrátě části končetiny.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.