Co proti nadýmání?

Pomůže horké kmínové mléko. Kmín obsahuje mnoho hodnotných olejů, které zklidňují trávicí trakt. Jednu lžíci kmínu rozdrťte v hmoždíři, nasypejte do šálku a přelijte horkým mlékem (místo mléka můžete použít i horkou vodu). Přikryté nechte 10-15 minut louhovat a nakonec přeceďte přes jemné sítko.

Kmín pomůže při mírných funkčních poruchách. Někdy však může za nadýmání onemocnění žlučníku či střev. Náhle vzniklé vzedmutí břicha s bolestmi je však důvodem k návštěvě lékaře.

Jedna odpověď k “Co proti nadýmání?”

  1. Je pravda, že mi kolikrát pomůže i zapít hrstku kmínu nebo fenyklový čaj…Když byla dcerka malá, tak jsem jí na prdíky dávala fenyklový čaj…ale měla silnou koliku, a tak jsem musela přidat ještě před každým jídlem 5 kapek Espumisanu – ten zabral a postupně se kolika zlepšovala.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.