Baxalta

Farmaceutická společnost Baxalta zahájila činnost v České republice

Farmaceutická společnost Baxalta

Od 1. února působí v České republice nová farmaceutická společnost Baxalta Czech. Jde o dceřinou firmu přední biofarmaceutické společnosti Baxalta Incorporated, která působí v oblasti hemofilie, imunologie a onkologie, a která se loni v červenci oddělila od Baxter International.

Cílem tohoto rozdělení bylo umožnit plně se soustředit na jednotlivé oblasti výzkumu a výroby, včetně produktů, které budou na trh postupně uváděny v následujících letech.
Při příležitosti vzniku Baxalta Czech se 1. února uskutečnilo setkání v Americkém centru na velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

slavnostní otevření pobočky Baxalta Czech
slavnostní setkání v Americkém centru na velvyslanectví Spojených států amerických v Praze

„V centru pozornosti společnosti Baxalta stojí pacienti, zvyšování úrovně poskytované péče a rozšiřování přístupu k moderní léčbě,“ řekl k cílům nové společnosti Michal Matoušek, výkonný ředitel Baxalta Czech.
Baxalta zaměstnává celosvětově zhruba 16 tisíc lidí a pobočky má ve více než 100 zemích.

Společnost Baxalta Czech zastupuje krevní deriváty pro oblast hemofilie a imunologie a nově také onkologická léčiva a biosimilars – budou na trh postupně uváděny v následujích letech. Jde o dceřinou firmu přední biofarmaceutické společnosti Baxalta Incorporated, která se loni v červenci oddělila od Baxter International.

 

S odkazem na ČTK a  Hospodářské noviny z 11.1. 2016 nastávají ve farmacii a zvláště v oblasti hemofilie pozitivní  změny, které budou velmi přínosné především pro pacienty. Více lze zjistit v článku Vznikne přední světový výrobce léků na vzácné choroby.

 

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.