Každé desáté dítě v USA žije s rodičem alkoholikem

Každé desáté dítě žije ve Spojených státech s rodičem závislým na alkoholu. Vyplývá to ze studie americké vlády citované agenturou Reuters, podle níž těmto dětem ve zvýšené míře hrozí zdravotní a psychické problémy. 

Studie analyzovala data z let 2005 až 2010 a došla k závěru, že v průměru žilo v této době s rodičem alkoholikem 7,5 milionu dětí, tedy asi 10,5 procenta populace mladší 18 let. 

Většina těchto dětí, v průměru 6,1 milionu, žila v domácnostech s oběma rodiči a asi 1,4 milionu dětí v domácnostech s jedním rodičem. V takových domácnostech byla většinou – v 1,1 milionu případech – osobou zneužívající alkohol matka. 

Děti, které žijí s jedním nebo oběma rodiči závislými na alkoholu, podle odborníků čelí velkému riziku, že se u nich projeví problémy psychického rázu, jako například deprese nebo úzkost. Oproti běžné populaci je u těchto dětí také pravděpodobnější, že je rodiče zanedbávají nebo zneužívají. Asi čtyřikrát se u nich navíc zvyšuje pravděpodobnost, že budou sami čelit problémům s alkoholem.  

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.