Odstartoval druhý ročník kampaně na podporu hemofiliků

V letošním roce se koná již druhý ročník kampaně s názvem „Podporuji léčbu hemofilie“. Loňská premiéra projektu byla velmi úspěšná, díky ní se podařilo připsat na účet pacientských organizací Hemojunior a Český svaz hemofiliků částku přesahující třiašedesát tisíc korun. Podpořit hemofiliky může veřejnost koupí červených benefičních předmětů a účastí na sportovní akci na pražském stadionu FK Dukla, která se bude konat v dubnu u příležitosti Světového dne hemofilie.


Hemofilie je nejčastějším onemocněním ze skupiny krvácivých onemocnění, která se projevují poruchami srážlivosti krve. V České republice je v současnosti registrováno přibližně tisíc hemofiliků a zhruba pětinu osob tvoří mladí ve věku do 18 let. Kvůli defektnímu genu pacientům hrozí jak nadměrné krvácení, tak i krvácení spontánní, často do kloubů, svalů a případně i vnitřních orgánů – a to mnohdy i bez zjevné příčiny. Bez stanovení včasné diagnózy a nasazení patřičné léčby jsou to ale také silné bolesti a postupné znehybňování celého pohybového aparátu.

Farmakokinetika – léčba šitá na míru

Na začátku února letošního roku proběhla tisková konference, která druhý ročník kampaně odstartovala. Na konferenci nechyběla ani ambasadorka projektu, farmaceutka a Miss ČR pro rok 2004, PharmDr. Jana Doleželová. Promluvil zde odborník na slovo vzatý, MUDr. Jan Blatný, Ph.D., hematolog a primář oddělení dětské hematologie Fakultní nemocnice Brno, který všem přítomným představil nejmodernější způsob optimalizace léčby, tzv. farmakokinetiku. Ta je přínosem jak pro pacienty samotné, tak pro zdravotní pojišťovny, které díky ní mohou maximálně zefektivnit hospodaření s prostředky na léčbu hemofilie v ČR.

Oblečte se do červené

Přispět na zlepšení kvality života hemofiliků a usnadnění boje s jejich onemocněním můžete přispět zakoupením výrobků v červené barvě s logem „Podporuji léčbu hemofilie“ z e-shopu kampaně. Výtěžek z prodeje předmětů bude i v letošním roce věnovám pacientským organizacím.

I sportovci podali pomocnou ruku

Letošní ročník této charitativní kampaně se rozhodla podpořit též FK Dukla Praha a uspořádat, za účasti známých sportovců, sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi. Hlavním hřebem dne pak bude utkání FK Dukla Praha – FK Baumit Jablonec, které bude věnováno právě hemofilikům, a proto umožní všem návštěvníkům, kteří dorazí v červeném tričku, vstup zcela zdarma.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.