ženy a relax

Ženy – buďme krásné, aktivní a hlavně spokojené v každém věku

To bychom přáli všem ženám… Například dnešní čtyřicátnice jsou ženy plné života – krásné, úspěšné a sebevědomé. Často zvládají kariéru, děti a domácnost. Je však důležité, aby v tomto shonu nezapomínaly také na sebe – na své zdraví, na relaxaci i odpočinek, a to i ten aktivní. Nemáte na sebe dostatek času? Změňte to právě teď! Nikdy není pozdě začít a vždy je lepší začít později než vůbec.

spokojenost-1Milé ženy, ať chceme nebo ne, zub času se postupně projevuje na každé z nás.  Abychom si při tom zachovaly, jak se říká, chladnou hlavu, je pár maličkostí na které bychom neměly zapomínat.  Ať patří mezi vaše zájmy kultura, sport, četba či jakákoliv jiná aktivita, dopřejte si přesně, to, na co máte chuť. To vám zajistí, že elán a energie vám vydrží pro další léta.

Pohyb – základ života

Cvičení, pohyb a sport – jejich výběr je zcela individuální a každý dává přednost něčemu jinému podle své kondice, zdravotního stavu a časových možností. Důležité je vybírat aktivitu tak, abyste z ní měla radost a dobrý pocit, ne proto, že musíte.
helma-lyzari-matka_synPo čtyřicátém roce může vlivem hormonální nerovnováhy a zpomaleného metabolismu docházet k „tuhnutí“ kloubů a svalů. K tomu však může docházet v jakémkoliv věku, proto pokud je váš životní styl převážně sedavý, svaly a klouby se mu přizpůsobují. Pokud pozorujete plíživý postup bolestí za krkem, v bederní oblasti, v oblasti kyčlí a kolen – je to známka toho, že vaše tělo potřebuje pohyb, protažení i posílení konkrétních svalových skupin.

Nejen fyzická, ale i psychická kondice…milé ženy!

Psychické rozpoložení celkovou kondici ovlivňuje mnohem víc, než si myslíme. I přes roli matky a partnerky by se každá žena měla starat také o sebe a svou vlastní spokojenost. Proto je tak důležitá rovnováha – mezi prací a odpočinkem, péčí o ostatní i péčí o sebe. Klidně občas mávněte rukou nad věcmi, které nemůžete změnit, a naopak tomu, o co v životě stojíte, věnujte maximální energii.

Blížící se klimakterium

ženy v přechoduPo čtyřicátém roce věku se u některých žen může objevit počátek klimakteria. Průměrně začíná většina žen pociťovat příznaky prvních změn kolem pětačtyřicátého roku. Vlivem poklesu hladiny estrogenu může docházet k nepravidelnostem menstruačního cyklu, psychickým změnám či urogenitálním potížím. Mezi časté potíže patří vaginální suchost, která se projevuje pocity napětí a snížením přirozené lubrikace, která může být důsledkem výskytu bolestí při pohlavním styku, což potvrdí všechny postižené ženy, že není o co stát.Feminella Hyalosoft

Nepříjemné příznaky pomáhají mírnit vaginální globule Feminella Hyalosoft s obsahem kyseliny hyaluronové, která přirozeně zvlhčuje a hojí vaginální sliznici. Použití Feminelly Hyalosoft je vhodné také po gynekologických zákrocích (biopsie, konizace děložního čípku), či po prodělané vaginální infekci u ženy nejen v klimakteriu.

O přípravku Feminella Hyalosoft jste se dozvěděli již z naší soutěže o tento přípravek a pokud, milé ženy, potřebujete více  informací k používání přípravku, pak je naleznete na stránkách výrobce.

 

Jak dostat ze stravy to nejlepší pro tělo ženy?

Stravě přičítají odborníci velký význam ve vztahu ke kvalitě života. Existuje řada typů stravování, diet a názorů na výživu. Tělu ženy neprospívá dělat drastické a zásadní změny v jídelníčku. Máme pro vás tři typy, jak získat ze stravy co nejvíce potřebného.
I čerstvé a nutričně hodnotné potraviny mohou mnoho ze svých vlastností ztratit při nevhodné úpravě. Nejvíce blahodárných účinků získáte z ovoce a zeleniny v čerstvé podobě nebo přípravou ovocných a zeleninových šťáv.

šťastná žena vegetariánka
Existují vitamíny rozpustné v tucích (např. A, D, E, K), které jsou nejlépe využity ze zeleniny upravené na tuku. Např. z tepelně upravených rajčat se ochranná látka lykopen – červené rostlinné barvivo s výraznými antioxidačními účinky – lépe uvolňuje než z čerstvých rajčat.
Mezi nejšetrnější tepelné postupy patří vaření (v páře, ve vodní lázni), dušení a zapékání.

Grilování na přímém ohni a smažení zařazujte jen výjimečně.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.