Choroby žláz s vnitřní sekrecí

Žlázy s vnitřní sekrecí produkují hormony. A hormony řídí naše tělo. Proto dokážou poruchy například slinivky břišní, štítné žlázy, nadledvinek a dalších způsobit řadu i vážných chorob.

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům l ..
Společnost ASCENSIA DIABETES CARE, výrobce pomůcek pro diabetiky, představila nový koncept vzájemně propojeného monitoringu diabetu, inteligentní glukometr CONTOURTM PLUS ONE. Přesné výsledky měření glukózy v krvi, přehledná světelná signalizace, rychlost a jednoduché intuitivní používání dělají z t ..
hlidej si zdravi
Cukrovka. Přes 800 000 nemocných osob v ČR, více než 370 miliónů ve světě a počty nemocných každoročně dramaticky stoupají. Nenápadné onemocnění, na které ale každý rok v ČR zemře přes 20 tisíc pacientů. Onemocnění, které, podle prognóz odborníků, dřímá neodhalené až u poloviny postižených ve světě ..
Pohyb je pro diabetiky 1. i 2. typu velmi prospěšný. Spolu s vyváženým jídelníčkem tvoří pilíř léčby zejména u diabetiků 2. typu, kde v pozadí vzniku stojí inzulinová rezistence (necitlivost tkání vůči působení inzulínu). Na inzulinovou rezistenci nejvíce „platí“ redukce tělesné hmotnosti a pohyb.
Dobrý den, mám toho trošku víc. Jsem rok po operaci štítné žlázy, úplné odstranění, beru Letrox 150 mg denně, ale je mi pořad hrozně, jsem unavená a pořád přibírám na váze, do toho mi po operaci zjistili astma, takže používám dýchadla a k tomu mi neurolog zjistil stenózu páteřního kanálu, takže beru ..