Nechte si změřit minerály v krvi

Po testování tuků v krvi, které se uskutečnilo v srpnu, se preventivní program společnosti synlab Zdraví národa zaměří na testování minerálů v krvi, kterému je vyhrazeno celé září. V rámci bezplatného vyšetření si zájemci mohou nechat vyšetřit krev na výskyt sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku a chloridů.

Jak na vyšetření?

Všichni zájemci, kteří si chtějí ověřit, jak jejich tělo hospodaří s minerály, mohou během září navštívit jakékoli odběrové místo společnosti synlab, kde jim zdarma odeberou vzorek krve. Výsledek následně obdrží poštou i se stručným komentářem.

Proč jsou minerály důležité?

Minerály jsou nezbytné pro správnou funkci našeho organismu. Jsou zásadní pro tvorbu kostí a zubů, podílí se na přenosu kyslíku a tvoří elektrolyt, který je významný pro správné fungování buněk.

„Naše tělo si neumí minerály samo vyrobit, proto je musíme přijímat v potravě a tekutinách. V případě nedostatku některého minerálu nebo při špatném poměru jednotlivých minerálů může organismus selhávat a vznikat různá onemocnění. Nejčastěji lidé trpí nedostatkem vápníku, železa, zinku a hořčíku,“ říká Kateřina Štolcová, tisková mluvčí projektu Zdraví národa společnosti synlab czech s.r.o.

Jedna odpověď k “Nechte si změřit minerály v krvi”

  1. Miroslava 29.3.2022 15:15

    Prosim, kdy si mohu u vas nechat zmerit mineraly?
    Dekuji Drabkova Miroslava

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.