Pravdy a mýty o zdraví ženy II.

Bolestivá menstruace zmizí po porodu dítěte.

PRAVDA:

Asi třetina žen mívá při menstruaci bolesti a křeče a je třeba s pomocí lékaře hledat vhodné léčení. Nedejte se odradit tvrzením, že bolesti mají psychosomatický původ, není to pravda, ani tím, že problémy se postupem věku zmírní či po porodu vymizejí. V některých případech je to možné, ale rozhodně to není pravidlo. Ke zmírnění bolestivé menstruace může pomoci např. dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce či progesteronové nitroděložní tělísko.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.