Choroby močopohlavního ústrojí

Onemocnění ledvin, močových cest, močového měchýře, vaječníků, vejcovodů, dělohy, pochvy, zevního genitálu, varlat, chámovodů, prostaty, penisu

Díky vlivu sociálních sítí jsme stále více vystavováni reklamě na různé diety, které nám zajistí vysněnou postavu. Osobní trenéři, youtubeři, blogeři, influenceři a top modelky se předhánějí, aby poskytli zaručené tipy, jak zhubnout, nabízí magické balíčky cvičení a diet, které mohou – dle jejich ná ..
Pracovní vytížení a do toho starost o domácnost – dnešní ženy jsou zkrátka v jednom kole. Vyplatí se proto nepodcenit varovné signály svého těla, zvláště pokud se týkají intimní oblasti. Časté nutkání na močení, mnohdy doprovázené pálením a řezáním a značně nepříjemnými pocity v podbřišku. Pokud už ..
Světový den ledvin každoročně připomíná, že naše ledviny jsou velmi zranitelné a že bychom se měli zajímat, zda nám fungují správně. Ten letošní, který připadá na 14. března 2019 navíc upozorňuje na fakt, že na světě je stále mnoho lidí, kteří nemají přístup ke kvalitní nefrologické péči. Netýká se ..
Chladné měsíce roku bývají pro náš imunitní systém zatěžkávací zkouškou. Po respiračních obtížích populaci nejčastěji trápí infekce močových cest. Opakovaně infekce močových cest zažívají až tři čtvrtiny z žen, které se s nimi setkaly. Způsobuje ho bakterie, která je prospěšná ve střevech, o to více ..