Správná výživa kostí a chrupavek je důležitá

Až polovina lidí v České republice zažívá větší či menší kloubní obtíže. Správná výživa kostí a chrupavek je nezbytná již při samotném dospívání. Ke zlomu obvykle dochází po 30. roce života, kdy začínají kostní buňky umírat rychleji, než je tělo stačí nahrazovat novými. A právě v tomto období je nejideálnější zařadit do jídelníčku vhodné doplňky stravy. Začněte, dokud je čas.


Podpořte své kloubní chrupavky.

Chrupavka vytváří hladký kluzký povrch kolem kostí a kloubů a pomáhá kloubům pohybovat se hladce a bez tření. Snižuje mechanické napětí, které působí tělesná hmotnost a pohyby kostí. Rovněž eliminuje tření mezi kostmi navzájem spojenými. To vše je možné díky kolagenu – základnímu stavebnímu kameni chrupavek, který funguje v podstatě jako tlumič usnadňující bezproblémový pohyb. Chrupavka je tedy neuvěřitelně silná, a přitom dostatečně flexibilní, aby se kosti mohly po desetiletí pohybovat proti sobě. Je tomu tak proto, že vzhledem ke správné výživě má schopnost regenerace. S narůstajícím věkem se však tato schopnost snižuje, proto je vhodné podpořit ji doplňky stravy, které přispívají k tvorbě chrupavek a pojivové tkáně.

Vysokou dávku kolagenu, glukosaminu a bílkovin obsahuje například doplněk stravy FlexiMed. Glukosamin a kalcium jsou nezbytnými stavebními materiály kostí a chrupavek. Kalcium je však nezbytné také pro celou řadu dalších orgánů, například pro normální srážlivost krve a řádnou funkci nervové soustavy. Na rozdíl od běžných zdrojů vápníku, obsahuje FlexiMed strukturově identický vápník tomu lidskému. Pomocí střeženého a patentovaného procesu je extrahován z kostí norských lososů mající prokázanou nejvyšší vstřebatelnost (biodisponibilitou).

FlexiMed kombinuje množství jedinečných látek s dlouhodobě zdokumentovaným účinkem na zdraví pohybového aparátu, a to glukosamin, kolagen typu II, vitamín C, vitamín D3, mangan a vápník, který pomáhá udržovat normální funkci trávicích enzymů, je důležitý pro funkci nervové soustavy a zdraví kostía zubů.

Složení přípravku podporuje celkové zdraví a optimální formuvčetněantioxidačních účinků, zdravé srážlivosti krve, normální hladiny krevního cukru, energetický metabolismus, snižování míry únavy a vyčerpání, azdravou funkci imunitního systému.

Více na: www.flexi-med.cz

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.