Únavu pomůže zdolat Phytin

Phytin je výtažek ze semen rostlin (slunečnic) a jejich obalů. Podporuje činnost nervového a imunitního systému, reguluje metabolismus, chrání srdce, cévy a kostru. Má protinádorové účinky. Lze jej užívat i preventivně a dlouhodobě.

Únavu se snažíme zahánět všemožně, často s nevalným účinkem

Možná jste se po kofeinu z kávy vyburcovali k maximálnímu výkonu a soustředění, ale v noci oka nezahmouřili, a proto jste byli následujícího dne za mátohu ploužící se bez života mezi obvyklými pracemi. Radost ze života nikde a budoucnost…? Raději nemyslet! Jak to jen zvládnout? Přípravky, které se obvykle používají pro překonání únavy, vyždímají poslední zbytky rezerv lidského metabolismu, které nám ještě zbývají. Na okamžik pomohou, ale nakonec se dostaví ještě větší únava, nespavost a vyčerpání. A to jak fyzické, tak psychické. To, co potřebujete, je napomoci vlastnímu tělu k regeneraci. A tady povzbuzovadla neúčinkují. Je tu však další možnost – přírodní zdroje.

Už třicet let lidé mnoha zemí využívají kyselinu phytinovou

Je to síla vlastní jak rostlinám, tak lidskému organismu. Jde o zdroj fosfátů, které patří k základním složkám lidských i rostlinných buněk. Fosfáty jsou přenašeči energie, bez nich metabolismus nefunguje. Kyselina phytinová reguluje transport iontů přes buněčné membrány, fosfáty jsou součástí základního buněčného dýchacího řetězce (přeměna adenosin-monofosfátu na adenosin-trifosfát a jeho degradace je spojena s uvolněním energie, kterou buňky umí využít i k regeneraci). Kyselina phytinová působí jako růstový a stabilizační faktor, má výrazné antioxidační účinky. Kromě toho, že dodá energii, zlepši náladu a zkvalitní spánek. Při nedostatku kyseliny phytinové se objeví porucha metabolismu. Kyselina phytinová je účinnou látkou přípravku Phytin, který se prodává v lékárně. Phytin odstraní pocit únavy, úzkost a depresivní stavy. Navrátí soustředění, spánek a duševní i fyzickou výkonnost.

Účinky Phytinu®

  • Má obecně posilující a tonizujícím účinek na lidské tělo a nervový systém. Podporuje a reguluje látkovou přeměnu, zesiluje intenzitu a stabilitu pozornosti, zvyšuje duševní a tělesnou výkonnost a obranyschopnost organismu, odstraňuje pocit únavy a vyčerpání.
  • Phytinová kyselina působí zvýšení toku kalciových iontů v mozkových neuronech a má přímý stimulační účinek na nervový systém.
  • Stimuluje krvetvorbu a zvyšuje transportní kapacitu hemoglobinu pro kyslík. Účastní se metabolizmu minerálů a zlepšuje budování kostní tkáně.
  • Nedávno byl prokázán antikancerogenní účinek kyseliny phytinové a jejích solí. Tento účinek je vysvětlován na základě jejího mocného antioxidačního efektu.
  • Jako silný přírodní antioxidant inhibuje oxidaci lipidů a cholesterolu s předpokládaným ochranným efektem na srdce a cévy a na jaterní a střevní buňky.
  • Nejnovější výzkum potvrdil i ochranný účinek kyseliny phytinové před některými formami kožních nádorů, zánětů, hyperpigmentace a stárnutí kůže způsobené nadměrným opalováním.
  • Pozitivní vliv na imunitu byl zjištěn při výzkumu jeho účinků na virus HIV. Phytinová kyselina v koncentraci 1,67 mg/ml brzdila proliferaci viru a potlačovala jeho cytotoxický účinek.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.