Choroby nervové soustavy

Onemocnění mozku, míchy a nervů

V ČR žije asi 150 tisíc lidí s Alzheimerovou chorobou a jejich počet neustále roste. Nepříznivé vyhlídky do budoucna výrazně ovlivňuje fakt, že jde o prozatím nevyléčitelnou nemoc. Existuje ovšem celá řada léků, které dokáží její příznaky „brzdit“, a tím pozitivně ovlivnit kvalitu života pacienta. Z ..
Startuje 6. ročník soutěže „Líbí se ti, mami?“ určený pro děti s epilepsií a jejich rodiče. Do 20. září mohou posílat na adresu organizace EpiStop obrázky svého oblíbeného zvířete, činnosti nebo zkrátka čehokoliv, co jim v poslední době vzalo dech. Vítězové se mohou těšit na profesionální sadu pro ..
Chronickou epilepsii trpí v České republice v aktivní fázi přibližně 80 000 lidí. Nejméně dalších 160 000 osob se někdy pro epilepsii v průběhu života léčilo nebo stále léčí, ale jsou více než 5 let v remisi. Je tedy epilepsie děsivá choroba, nebo nemoc, se kterou lze bez problémů žít? Lékaři i dalš ..
Klíště
Onemocnění, která přenáší infikovaná klíšťata, hrozí nejenom v přírodě. Na klíšťata narazí lidé i ve městech. Jedinou účinnou prevencí je očkování. Až čtvrtinu případů klíšťové encefalitidy v Evropské unii má na svědomí Česká republika. Mezi potíže, které klíšťová encefalitida (KE) může způsobit, pa ..
Roztroušená skleróza
Lékaři odhadují, že v ČR trpí v důsledku nemoci psychickými problémy až 50 % lidí s roztroušenou sklerózou. Přesto na odbornou psychoterapeutickou péči pojišťovny téměř nepřispívají. Nemocné s RS v Česku mapuje Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) a upozorňuje na ni v rámci Světového dn ..