Choroby nervové soustavy

Onemocnění mozku, míchy a nervů

Chronickou epilepsii trpí v České republice v aktivní fázi přibližně 80 000 lidí. Nejméně dalších 160 000 osob se někdy pro epilepsii v průběhu života léčilo nebo stále léčí, ale jsou více než 5 let v remisi. Je tedy epilepsie děsivá choroba, nebo nemoc, se kterou lze bez problémů žít? Lékaři i dalš ..
Klíště
Onemocnění, která přenáší infikovaná klíšťata, hrozí nejenom v přírodě. Na klíšťata narazí lidé i ve městech. Jedinou účinnou prevencí je očkování. Až čtvrtinu případů klíšťové encefalitidy v Evropské unii má na svědomí Česká republika. Mezi potíže, které klíšťová encefalitida (KE) může způsobit, pa ..
Roztroušená skleróza
Lékaři odhadují, že v ČR trpí v důsledku nemoci psychickými problémy až 50 % lidí s roztroušenou sklerózou. Přesto na odbornou psychoterapeutickou péči pojišťovny téměř nepřispívají. Nemocné s RS v Česku mapuje Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) a upozorňuje na ni v rámci Světového dn ..
hledání v knize
Roztroušenou sklerózou, trpí v České republice zhruba 20 tisíc lidí na celém světě jich je 2,5 milionů. Přesto stále existují mýty a zbytečné obavy před touto nemocí., které nové pacienty zbytečně mystifikují a trápí. Ano RS, je nevyléčitelná, ale také se s ní dá dobře žít.  Pojďme se podívat na nej ..
Otravné klíště, které se dosud nezasálo ke kůži.
Vzhledem k současným teplotám kolem 20°C mají klíšťata velice příznivé podmínky. Výhled výskytu klíšťat je velice nepříznivý i z hlediska celkové proočkovanosti Českého národa (pouze kolem 23 % populace). V loňském roce onemocnělo nebezpečnou klíšťovou encefalitidou 410 osob.
Autor: redakce