Výstava spojená s vyšetřením

Svatoanenská kaple Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se znovu otevírá široké veřejnosti. Zahajuje výstavou a unikátním projektem českého fotografa a dokumentaristy Jindřicha Štreita „Tichá nemoc“, která má upozornit na nebezpečí nejčastějšího zhoubného onemocnění mužské populace – rakoviny prostaty.

Ve čtyřiceti převážně černobílých velkoformátových fotografiích jsou zachyceny životní příběhy pacientů, kteří onemocněli touto nemocí, vyléčili se z ní nebo jí naopak podlehli.

„Pohyboval jsem se mezi pacienty, rozhlížel se kolem sebe, hovořil s nimi, sledoval jejich příběhy. Viděl jsem muže, kteří přišli jen na vyšetření, a rakovina se u nich nepotvrdila. Setkal jsem se ale i s těmi, jejichž onemocnění bylo odhaleno už v pokročilém stádiu. Měl jsem možnost sledovat řadu výjimečných osobností, jak se po operaci vrátily k plnohodnotnému životu. Nahlédl jsem do světa tiché nemoci a tuto zkušenost chci předat dál“, říká fotograf Jindřich Štreit, který sám vyšetření prostaty podstoupil.

Prevenci pro muže není věnována taková pozornost, jakou by si jistě zasloužili, proto Urologické oddělení a Onkologicko-chirurgické oddělení pořádají za podpory VZP dne 30. 7. 2009 od 15.00 hod. ve Svatoanenské kapli Hansenovy budovy besedu k prevenci a léčbě tohoto závažného onemocnění, na kterou je zvána široká veřejnost. Zájemci si mohou zdarma nechat odebrat vzorek krve na PSA (prostatický specifický antigen), jehož hladina v krvi umožňuje odlišit zhoubné a nezhoubné onemocnění prostaty.

Výstava je k vidění ode dneška do 11. srpna 2009 v pracovní dny od 9.00 hod. do 16.00 hod., v sobotu v rámci pravidelně konané mše od 14.00 hod. do 15.30 hod.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.