Bolesti hlavy

Otázka

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné, aby mě bolela hlava od očí? Moje bolesti hlavy trvají už přes měsíc, ale nerada beru prášky, tak se to snažím přetrpět. Všimla jsem si, že bolesti hlavy sílí když koukám do PC, mobilu nebo do knížky. Bolí mě hlavně nad nosem a spánky. Poslední dny mě začalo v pravém spánku občas i silně bodat, což rychle přejde, ale je to velmi nepříjemné. A v hlavě cítím neustále takový tlak. Ale může to být i tím, že mám problémy s krční páteří, dokonce už mám předepsané i masáže, protože mám zatuhlý krk a od toho mě bolí nejen hlava, ale i ruce. Děkuji za odpověď

 

Odpověď

Dobrý den, ano jednou z příčin bolesti hlavy mohou být oční vady, které se mohou projevovat kromě zhoršeného vidění také bolestmi očí, kolem očí, rychlejší únavou očí nebo jejich zarudnutím, případně i bolestmi hlavy.

Stejně tak se bolesti hlavy mohou projevovat i některá další onemocnění a proto by bylo vhodné podstoupit jak oční vyšetření k vyloučení očních potíží, tak i neurologické vyšetření příčin bolesti hlavy a vašich potíží.