MaRS 2016 cvičení

MaRS 2016 – města podpořila nemocné s RS při maratonu

MaRS 2016 maraton proběhl o tomto víkendu. Celý den a celou noc cvičilo nejen 410 lidí z Prahy a okolí ve sportcentru FitnessAction v Praze 4.  Více než 100 lidí z Brněnska přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou, kdy odcvičili 24 hodin v kuse v kruhovém tréninku v tělocvičně Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Stejně tak další ze 23. měst se  připojili  k celorepublikovému Maratonu s roztroušenou sklerózou – MaRS 2016, který se konal o tomto víkendu  již popáté. Celkem se letos zapojilo 23 měst, 3 ze zahraničí.

MaRS 2016

MaRS hrom cvičení

Úkolem MaRS 2016 je upozornit nejenom na samotnou nemoc, ale především na to, že pohyb pacientům s roztroušenou sklerózou prospívá.

 

Cvičili rodiny, přátelé pacientů, terapeuti, kolegové z práce, zapojil se každý, kdo chtěl podpořit dobrou věc,“ uvedla po skončení akce Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS.

 

MaRS štěpánka Hilgerová s manželem
Štěpánka Hilgerová s manželem

Tentokrát se účastnili i imobilní pacienti, kteří cvičili z domu a poslali organizátorům fotku. V Praze MaRS podpořila řada známých osobností a sportovců, přišel například muž roku 2015 Jakub Kraus, basketbalista Pavel Miloš, Štěpánka Hilgertová, české reprezentantky a vítězky Euroligy v basketbale žen z USK Praha s Ilonou Burgrovou, nebo tým hráčů a hráček amerického fotbalu Prague Black Panthers a Black Cats.

Přímo při startu maratonu v Praze pokřtila přední česká profesionální golfistka Šideri Váňová knihu Hledá se 16 tisíc s příběhy pacientů s RS.

 

„Navýšili jsme počet hodin v rámci MaRSu z loňských 2 na 24 hodin. S nočním cvičením nám pomohli studenti lékařské fakulty, studenti FSpS a další studenti MU,“ uvedl Ondřej Kolařík, vedoucí fyzioterapeut LF MU a FN Brno a organizátor akce v Brně. MaRS cvičení na míčích

 

„Letos jsme poprvé nabídli pacientům s roztroušenou sklerózou (RS) test stability. Když se u nich objevily poruchy schopnosti rovnováhy a držení těla, mohli se rovnou poradit o možnosti rehabilitace slabších míst s přítomnými odborníky,“ dodal Kolařík. Na jihu Moravě je přibližně 2000 lidí s RS a biologickou léčbu dostává kolem 40 % z nich.
V Brně lidé cvičili v kruhovém tréninku od pátku 4. března od 18.30 hodin do soboty 5. března do 18.00 hodin.

Z dobrovolných příspěvků vybrali organizátoři jen v Brně 26 000 tisíc korun, které poputují na nákup rehabilitačních pomůcek.posilka

 

Všem účastníkům, za odvahu i podporu tleskáme!

O Nadačním fondu IMPULS

Nadační fond IMPULS vznikl roku 2000. Jeho cílem je podporovat projekty v oblasti vědy, výzkumu a terapie pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní v ČR. Přispívá i na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti. Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS), jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů. Více informací na www.nfimpuls.cz.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.