Nejvíce stresovaní jsou pracující v dopravě a vzdělávání 

Nejvíce stresu v práci zažívají podle loňského průzkumu agentury Median zaměstnanci v dopravě, těsně za nimi jsou pracující ve vzdělávání. Naopak nejméně stresovaní jsou ti, kteří pracují v oboru IT, bankovnictví nebo cestovní ruch. Z průzkumu také vyplynulo, že většina občanů se snaží stresu a nervozitě vyhýbat, nebo je vůbec neřeší. 

Stres v zaměstnání zažila za posledních 12 měsíců pětina lidí pracujících v dopravě a logistice. Mezi zaměstnanými ve vzdělávání a vědě totéž uvedlo 19 procent respondentů, za nimi s šestiprocentním odstupem následují respondenti ze zdravotnictví, průmyslu a veřejné správy, jako jsou soudy, policie nebo armáda.

Naopak nejméně lidí, tři procenta, přiznalo stres v oboru IT. Mezi pracujícími v bankovnictví a financích podle průzkumu v uplynulých měsících pociťovalo nervozitu pět procent dotázaných a v oboru služeb a cestovního ruchu sedm procent.

Agentura rovněž zjistila, že ženy mají nepatrně větší snahu vyhýbat se nervozitě v práci než muži. Dvaačtyřicet procent žen prohlásilo, že se stresu vyhýbá, a 35 procent prý tuto otázku neřeší. Mezi muži vyhýbání se stresu přiznalo 37 procent respondentů a 35 procent ho neřeší.

Průzkumu agentury Median se zúčastnilo od loňského 20. června do 4. prosince 7841 lidí ve věku od 12 do 79 let

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.