Cestovní medicína

Specifické zdravotní problémy spojené s cestováním

Každý pátý člověk hůře vidí a každý třetí mívá občasné potíže se zrakem, které se zpravidla ve stáří mění na trvalé. Řada lidí navíc o své oční vadě vůbec neví, což může za volantem znamenat fatální problém. Například neřešená krátkozrakost – i ve slabé formě – může narušovat správné vyhodnocování p ..
Téměř polovina Čechů, kteří vyráží na dovolenou k moři, cestují vlastním automobilem. Mnoho z nich ale za volantem zbytečně riskuje, když řídí s vadou zraku bez brýlí. Někteří šoféři o své oční vadě ani nevědí, jiní jí nepřikládají význam. Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické br ..
Vysoké letní teploty představují pro náš organismus zvýšenou zátěž. Rozhodně přitom nejde jen o zanedbatelné nepříjemnosti ovlivňující náš komfort, ale o skutečná zdravotní rizika. Největší riziko obvykle představují vysoké teploty pro pacienty s kardiovaskulárními chorobami, ale zátěží jsou i pro s ..
sluneční brýle
Specifické počasí a řádné ochlazení v zimních měsících s sebou přináší mnoho útrap a pastí pro naše oči. Co jim v zimě nejvíce škodí a jak je nejlépe chránit?