Cestovní medicína

Specifické zdravotní problémy spojené s cestováním

Téměř polovina Čechů, kteří vyráží na dovolenou k moři, cestují vlastním automobilem. Mnoho z nich ale za volantem zbytečně riskuje, když řídí s vadou zraku bez brýlí. Někteří šoféři o své oční vadě ani nevědí, jiní jí nepřikládají význam. Pětina řidičů, kteří by si za volant měli brát dioptrické br ..
Vysoké letní teploty představují pro náš organismus zvýšenou zátěž. Rozhodně přitom nejde jen o zanedbatelné nepříjemnosti ovlivňující náš komfort, ale o skutečná zdravotní rizika. Největší riziko obvykle představují vysoké teploty pro pacienty s kardiovaskulárními chorobami, ale zátěží jsou i pro s ..
sluneční brýle
Specifické počasí a řádné ochlazení v zimních měsících s sebou přináší mnoho útrap a pastí pro naše oči. Co jim v zimě nejvíce škodí a jak je nejlépe chránit?
V posledních letech prudce narůstá počet úrazů způsobených pádem z koně. A není bez zajímavosti, že téměř sto procent takto zraněných pacientů tvoří ženy. Potvrzuje to například chirurg MUDr. Jiří Chrobok, PhD. z Neurochirurgického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce, který stále častěji operuje p ..