Bolesti uší při cestování

Zaléhání a píchavá bolest v uších v letadle a po přistání je sice drobnost, ale velice nepříjemná. Může být přechodně zhoršen i sluch. Problém je způsoben odlišným tlakem vzduchu v kabině letadla a jeho rychlé změny.

Změny barometrického tlaku mohou navíc způsobit i pocit ucpaného nosu, bolesti vedlejších dutin, zubů a dokonce nadýmání. Zhoršují otoky. Tady si mnoho nepomůžeme, při startu letadla je dobré žvýkat žvýkačku (budou méně zaléhat uši), případně si můžeme vykapat nos kapkami. Nápoje s bublinkami zhoršují nadýmání.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.