Choroby časté v dětském věku

Dítě není zmenšený nemocný. Stůně jinak. Dětský věk má svá charakteristická onemocnění a „nemoci dospělých“ se často v útlém věku projevují zcela jinak.

děti v pohybu
Každé třetí dítě mladšího školního věku v Česku má podle průzkumu pražského ORP centra nesprávné pohybové návyky a zdeformované nohy s propadlou klenbou. Podle šéfa centra ortopeda Františka Picka těchto dětí přibývá. Příčinou je špatně volená obuv, jednostranná zátěž při sportu a obezita. Klouby op ..
děvče s puchýřky
Ruka-noha-ústa..a do třetice ještě jedna virová nemoc, kterou si většinou odstůňou děti. Jedná se o novodobou nemoc, kterou generace  „Husákových dětí“ prakticky nepoznala. Nemoc se objevuje prakticky se zvýšeným cestováním, tedy po roce 1989. Jedná se o  syndrom ruka-noha-ústa, někdy li ..
pátá nemoc
Možná jste to někdy slyšeli, možná je to pro vás novinka. Existuje pátá nemoc u dětí. Nemoc o které si maminky sdílejí na sociálních portálech, možné i nemožné. Po mnohém pročtení, některých diskuzí zasvěcených pečovatelek a samozvaných léčitelek, by člověk nabyl dojmu, že se jedná o nemoc, která ne ..
Dobrý den, 3leté vnučce se před 10 dny objevily drobné, svědivé vyrážky, sem tam vřídek, na chodidlech, dlaních a hřbetu rukou. 2 dny měla zvýšenou teplotu. Dětská lékařka ji poslala na kožní, kde dostala tekutý pudr. Zároveň se jí začaly dvojit a loupat nehtíky. Na to ji kožní lékařka doporučila ča ..
Přestože průjmová onemocnění bývají často podceňována, mohou způsobit těžkou dehydrataci, selhání ledvin i celkový kolaps organizmu. Mimořádně nebezpečná mohou být pro děti, u kterých jsou nejčastější příčinou infekčního průjmu rotavirové infekce. Každoročně v ČR zasáhnou více než 150 000 dětí. Rota ..