ultrexone

Problémy s erekcí – problémy moderního muže?

Proč mají muži ranní erekci? Proč mají i malí chlapci erekci a souvisí to se sexem? Co je to potence a impotence? Jak poznám, že mám problémy s erekcí? Jaké jsou příčiny poruchy erekce? Jak lze poruchy erekce řešit?

Erekce, neboli ztopoření mužského pohlavního orgánu, je předpokladem nejen úspěšného pohlavního styku, ale i předpokladem spokojeného osobního života obou partnerů. Vyskytuje se u mužů-chlapců již v útlém věku. Byly zaznamenány případy erekce u ještě nenarozených miminek. Zde se logicky nejedná o reakci na erotické sny. Muži mají erekci během noci i několikrát, běžně se uvádí počet 3-5 erekcí za noc. Málokdo ví, že erekce probíhá i u klitorisu, erektilního orgánu ženy. Ten přitom nemá žádný význam pro rozmnožování, ale má různě velký význam pro navození sexuálního vzrušení ženy. Z tohoto důvodu dochází dokonce k erekci prsních bradavek u mužů i žen. Příčinou by mohla být REM fáze spánku. Ta trvá u dospělého člověka až ¼ celkové doby spánku, pozná se podle rychlých pohybů zavřených očí, zdá se zde většina snů, které se pamatujeme po probuzení a neurony v mozku mají stejnou intenzitu jako při bdění. Během REM fáze se vypínají oblasti zodpovědné za aktivaci noradrenalinu – a ty jsou spojené s penisem, respektive s potlačováním jeho aktivity. A když se aktivaci nezabrání, hladina testosteronu v organismu se navýší a dojde tak k erekci. Podle jiného názoru za ranní erekci může oxid dusnatý. Ten je v těle zodpovědný mimo jiné za rozšiřování cév.  V REM fázi spánku se tato chemická látka uvolňuje do organismu, dochází tak k rozšíření cév penisu a to vede k ranní erekci. Ranní erekce je tak možná způsobena kombinací obou vlivů, tedy testosteronu i oxidu dusnatého. Ať je pravda jakákoliv, ranní erekce je ukazatelem mužského zdraví. Pokud se u vás ranní erekce již delší dobu nevyskytuje, neznamená to nutně, že se u vás vyskytly poruchy erekce a že je na čase začít shánět tabletky na erekci.

Potence je schopnost či způsobilost a možnost pohlavního styku, impotence pak logicky pravý opak. Z lékařského hlediska se pak jedná o pojem erektilní dysfunkce. Erektilní dysfunkce je jednou z vůbec nejčastějších poruch sexuálních funkcí. Odhaduje se, že některým z jejích stupňů trpí až polovina všech mužů po překročení čtyřicítky, světově až 152 milionů mužů usilujících o zlepšení erekce. V České republice je to dle některých odhadů každý druhý muž starší 40 let. Mnozí muži mají občas problémy s erekcí. To ale neznamená, že se u nich ED stala chronickým problémem. Ke stanovení této diagnózy by se problémy musely objevovat pravidelně. Problém s erekcí se nemusí vyskytnout pokaždé, když se hodláte pomilovat, ale objevuje se opakovaně.

Příčiny erektilní dysfunkce lze rozdělit na fyzické (operace, úraz, dlouhodobá nemoc či závažné poranění) či psychické (nejistota, strach ze selhání). Některé příčiny lze odstranit změnou životního stylu (kouření, nadváha, nadměrná konzumace alkoholu, drog či steroidů u kulturistů, vysoký krevní tlak, kornatění cév, vysoký cholesterol), někdy pomohou přírodní doplňky stravy na erekci (například český výrobek Ultrex One). Závažné příčiny impotence pak může vyřešit pouze lékař a lékařský zákrok. V případě porušení topořivých tělísek může nastat stav, kdy již erekce nikdy nedosáhnete.

Přírodní doplněk stravy Ultrex One obsahuje přírodní látky, které vám pomohou navrátit ztracenou sebedůvěru. Základní složkou je kotvičník zemní (obsahuje vysokou hladinu rostlinných „anabolických steroidů“- fytosterolů, podporuje tvorbu spermií), sibiřský ženšen (tzv. přírodní viagra), zinek (posílení imunity, léčba neplodnosti, velice příznivý vliv na prostatu), arginin (zlepšuje sexuální prožitek, zásadní látka pro udržení průchodnosti cév, podporu erekce a plodnost) a další látky prospěšné pro mužský organismus.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.