Digitální a diskrétní inzulínové pero s pamětí

Nové pero k podkožní aplikaci inzulínu HumaPen® MEMOIR™ pro opakované použití zaznamenává datum, čas a množství aplikovaného inzulínu a pomáhá tak zjednodušit a zdokonalit každodenní léčbu cukrovky. Pamatuje si posledních šestnáct dávek.

Důležitá pomůcka pro dospělé pacienty, rodiče diabetických dětí, ale i lékaře

Pomáhá při vypracování odpovídajícího plánu léčby. Jednou z překážek dosažení dobré kontroly diabetu je nedodržování předepsaného léčebného režimu, ke kterému často dochází nedůsledností pacientů. Při léčbě cukrovky je důležitá přesná kontrola hladiny cukru v krvi po každém jídle. Navzdory novým možnostem léčby posledních několika let zůstává cílová hodnota cukru v krvi pro mnohé diabetiky těžko dosažitelná.

„Při léčbě cukrovky 1. typu je velmi důležitá naprostá přesnost v dávkování. Pro pacienty s dlouhou dobou trvání diabetu je aplikace inzulínu někdy takovou rutinou, že si nepamatují velikost a čas poslední dávky. Také starší diabetici mívají problém se zapamatováním aplikace inzulínu. Proto zejména tito pacienti potřebují praktická a inovativní řešení, kterým je například nové pero s pamětí,“ sdělila MUDr. Radomíra Kožnarová, CSc., z Centra diabetologie Institutu klinické a experimentální medicíny: „Taková pomůcka znamená značný pokrok pro diabetické pacienty, kteří žijí hektickým životem a nemají kapacitu si přesně zapamatovat či zaznamenat velikost a čas poslední dávky inzulínu.“

JUDr. Václav Letocha ze Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí upozorňuje: „Pero s pamětí je užitečný pomocník i pro rodiče diabetických dětí. Budou tak mít jistotu kdy a zda vůbec byla jejich dítěti potřebná dávka aplikována. To je totiž problém zejména u školáků, kteří dávkování inzulínu nevěnují takovou pozornost.“

Jak se dá pero získat

Diabetici mohou pomůcku získat prostřednictvím svého ošetřujícího lékaře nebo jej zakoupit v lékárnách. V České republice je dostupné od července 2009 s maximálním doplatkem 541 Kč. Pero má záruční lhůtu v trvání 36 měsíců, čemuž odpovídá i životnost nevyměnitelné baterie. Vybití baterie je avizováno indikátorem na displeji tři týdny před jejím úplným vyčerpáním.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.