Horečka u dětí

Mírně zvýšená teplota optimalizuje imunitní pochody v těle. Mírně zvýšenou teplotu nesnižujeme.

Zimnice je průvodním jevem rychle stoupající teploty. Dítě zabalíme do přikrývek, ale dáváme pozor, aby se zbytečně nepřehřálo. Jakmile horečka dosáhne vrcholu, dítě zčervená, začne mu být horko, a pak je silná přikrývka spíše překážkou při léčbě horečky. Tu snižujeme buď pomocí paralenu (dítěti nedáváme acylpyrin!) nebo můžeme využít přírodních prostředků. Osvědčené jsou studené zábaly: Prostěradlo namočíme do studené vody, vyždímáme a dítě (raději ne kojence či malé batole) zabalíme do něj tak, aby prostěradlo sahalo od podpaží ke kolenům. Účinné jsou též ledové obklady do třísel (led musí být zabalen do nepropustného sáčku a alespoň dvou vrstev textilu, aby nedošlo k omrzlinám). Při horečce dbáme na dostatečný příjem tekutin. Nemusí být horké. Nejlepší jsou minerální vody, ovocné čaje, ředěné ovocné šťávy – pokojové teploty.

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.