Masážní rohože – pro zdraví nohou vašeho dítěte

Při korekci jakékoliv ortopedické vady nohou u dětí – ať už se jedná o plochou nohu, varus nebo valgus – je práce vždy komplexní. To znamená, že ortoped zahrnuje speciální korekční obuv, nošení vložek, masážní body na chodidle a terapeutická cvičení. Seznam povinných doporučení zahrnuje chůzi naboso a rozhodně na nerovném povrchu. A to na nerovném povrchu, aby se posílilo chodidlo a záměrně se vytvořily podmínky pro jeho aktivní činnost. Můžete však doma chodit po podlaze celý den a nebude to mít potřebný účinek. Pak ti pomůžou masážní podložka na nohy.

Skvělou volbou je tráva, zemina a písek na pobřeží. Ale co dělat v zimě? Na pláži je zima, zem je pokrytá sněhem a nová tráva se očekává až v dubnu… Nemůžete si přece domů přinést písek nebo oblázky, že ne? Uprostřed ložnice přece nemůžete vysadit trávník, ne?

Pláž u postele

Přesto existuje cesta ven. Řešení je originální a zároveň jednoduché. Výsledek se skutečně podobá soukromé oblázkové pláži – přímo u vaší postele.

Ortopedická podložka pro reflexní masáž chodidel vám umožní chodit po oblázcích. A na skutečných oblázcích, posbíraných na břehu moře a upevněných na podkladě – lněném plátně.

Přírodní kameny vám masírují chodidla, zahřívají pokožku a s trochou fantazie můžete slyšet příboj a křik racků. Pokud cvičení provádíte s dítětem, můžete vymyslet i hru: u každého cvičení si představte a popište, co vidíte kolem sebe na pláži, jaké jsou vlny, kolik racků krouží nad vodou, jaké ryby chytají rybáři atd.

Barevná gymnastika

Přírodní oblázky si však užijí a ocení především dospělí. Děti dávají přednost něčemu jasnějšímu, barevnějšímu a dynamičtějšímu. Například různobarevná masážní pomůcky na nohy. Je dobré, když je velký: je kam se obrátit, nejen provádět nudné cviky pod maminčinými povely, ale například běhat. Nebo skok.

Mimochodem, sdílejte tiphook! Velmi užitečné bude kombinovat terapeutická ortopedická cvičení a hru. Koneckonců, pokud naznačíte dítěti, že nyní není průběh terapeutických cvičení a skutečná překážková dráha v hrdinské show, pak máte tuto stejnou gymnastiku dělat až do noci. Protože to hrdinové dělají! A takhle! A taky jako tohle!

Ortopedická podložka

Velmi oblíbené jsou modely, které lze složit do skládačky. V tomto případě je masážní podložka tak velká, jak si přejete. Kromě startovacích sad je možné zakoupit také jednotlivé prvky s různými reliéfy.

Materiál výborně tlumí nárazy, zpevňuje chodidla a děti se baví. Přesně to jsme potřebovali.

Materiál připravený s podporou internetového obchodu Ortek – https://ortek.cz/

Vložit komentář

Komentáře slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Váš příspěvek ale přitom nesmí jakýmkoliv způsobem porušovat zákony ČR, zejména nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost. Je také třeba respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách. Výslovně je zakázáno komentovat léčivé přípravky vázané na lékařský předpis. Redakce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění odstranit komentáře, které porušují výše uvedená pravidla.

Do komentářů prosím nevkládejte dotazy ohledně zdravotního stavu, pokud potřebujete poradit, můžete se zeptat v sekci PORADNA. Děkujeme za pochopení.